Održao se deveti panel u sklopu projekta „21 put prema uspjehu V2“

Deveti panel u sklopu projekta „21 put prema uspjehu“ i u okviru tematske cjeline Žene na start-up i scale-up sceni održao se jučer, 17. ožujka na već poznatoj lokaciji DoubleTree by Hilton Hotela u Zagrebu te live-streamom na Entrio platformi.

Tema panela bila je „Kako krenuti? Kada i zašto (ne) odustati?!“ o kojoj su pričale panelistice Ivanka Ćosić-Prizmić, Tanja Cerinski Štimac, Tanja Džido i Željka Maras, dok je panel moderirala sama inicijatorica projekta, Vedrana Likan.

Osnivačicu brenda čiste prirodne kozmetike Matinatu, Ivanku Ćosić-Prizmić u poslovanju pokreće dijeljenje znanja i sposobnosti s drugima. „Ja mislim da osim o uspjehu trebamo početi razgovarati o dodanoj vrijednosti, sve dok činimo ono što ima svrhu i dodaje vrijednost projektu, tvrtki, društvu, nama – to je uspjeh. Ponekad uspjeh definiramo kao neku točku u budućnosti koju opisujemo sa stupnjem obrazovanja, atraktivnim radnim mjestom, primanjima, položajem u društvu te se tako čini da uspjeh ima jasan oblik i definiciju, no to nije i ne bi smjelo biti tako. Uspjeh je dio osobnog rasta, podjednako kao i neuspjeh. Sve nas to oblikuje.“ – kazala je Ivanka koju je njezina prošlost oblikovala u ono tko i što je danas. Naime, prije stvaranja vlastitog brenda, Ivanka Ćosić-Prizmić je 20 godina radila u menadžmentu u bankarstvu gdje je uspješno uvela mnoge promjene te bila mentorica brojnim mladim rukovoditeljima.

Na panelu je sudjelovala i Tanja Cerinski Štimac, suosnivačica i direktorica Style&Wings, modne tvrtke koja je specijalizirana za posredništvo između modnih brendova i klijenata franšizera na području JI Europe te usluge personaliziranog modnog savjetovanja privatnim klijentima. Tanjina partnerska tvrtka danas broji niz zanimljivih projekata i evenata u modno-poslovnom svijetu. „Kao što je u modnoj, tako i u ostalim industrijama, današnje poslovanje izazovnije je nego ikada, što nas može u startu obeshrabriti: sve je već viđeno, sve već postoji. Međutim, ako poslu pristupimo autentično i od srca, tu se rađaju nove ideje pa tako i prilike.” – poručila je Tanja vezano uz razloge i motive zbog kojih ustraje u svojem radu.

Svoja iskustva i što ju pokreće u poslovnim pothvatima podijelila je i Tanja Džido. „Mislim da me je kroz život najviše vodila radoznalost, želja za stalnim učenjem i razvojem, ali u ostvarenju ciljeva najveću ulogu su imali moj entuzijazam i strast. Upravo njih smatram presudnim za uspjeh jer – ne mogu se sakriti, ne ostavljaju nikoga ravnodušnim i izdižu vas iznad prosjeka. Zato, budite svoji, iskreni, entuzijastični i nemojte nikada izgubiti sjaj u očima. On je znak da ste na pravom putu i da svaki, pa i najviši vrh, može biti vaš.” – istaknula je Tanja koja je savjetnica za osobni brending i LinkedIn marketing. Osim toga, Tanja Džido je osnivačica platforme Shhhefica te pokretačica prve konferencije koja promovira ženske vještine vodstva The Art of Feminine Leadership.

S deset godina novinarske karijere i trenutnim iskustvom u savjetovanju na području marketinga i odnosa s javnošću za proizvođače hrane, Željka Maras je na pitanje što bi poručila mlađoj sebi odgovorila: „Usudi se. Ne osvrći se tko što misli. Ne moraš igrati po postojećim pravilima, osmisli svoju igru. Ne boj se. Ne možeš pogriješiti. Ono što se doima kao greška samo je smjerokaz koji te navodi na put na kojem trebaš biti.” Njezin savjet može poslužiti kao vodič mnogima koji tek započinju svoj profesionalni razvoj, ali i onima koji se žele okušati u novim poslovnim ulogama i zadatcima.

O projektu „21 put prema uspjehu“
Projekt ima za cilj promicanje, poticanje i stvaranje ohrabrujućeg i poticajnog okruženja u kojemu mladi mogu razvijati vlastiti profesionalni i osobni potencijal. Kroz zanimljive razgovore i inspirativne priče uspješnih žena, fokusirat ćemo se na ulogu žena u društvu kao i na važnost interdisciplinarnosti, uključivosti i prihvaćanje različitosti te poticati kulturu uspjeha. Cilj projekta je motivirati i inspirirati prvenstveno mlade – studente završnih godina fakulteta i u fazi ranog zaposlenja, da vjeruju u uspjeh temeljen na predanosti, upornosti, znanju, pravim vrijednostima i vlastitim kvalitetama.

Nova faza projekta provodi se u suradnji sa Sveučilištima i Fakultetima u 5 hrvatskih gradova – Zagrebu, Splitu, Rijeci, Osijeku i Puli.
15 panela i tri cjeline

U novoj fazi projekta, u sklopu 15 panela i tri tematske cjeline – Žene u pravnoj profesiji, Žene na start-up i scale-up sceni te Žene u kreativnoj industriji i kulturi neke od najuspješnijih žena Hrvatske pokazat će, kroz svoja iskustva, kako je moguće mijenjati društvo, jačati gospodarstvo i utjecati na pozitivne promjene. Panele, uz Vedranu Likan, moderiraju Natalija Labavić, Manuela Šola i Saša Cvetojević, a paneli se održavaju svakog četvrtka počevši od siječnja do svibnja 2022. s početkom u 18 sati na lokacijama Hilton hotela u Zagrebu te uz live-stream na Entrio platformi. Krovno događanje projekta biti će LeaderSHE konferencija u lipnju 2022.

Značaj i vrijednost projekta prepoznali su i brojni institucionalni pokrovitelji i partneri, a među njima predsjednik Republike Hrvatske, Zoran Milanović, Grad Zagreb, Vladin ured za ravnopravnost spolova, Europski parlament – Ured u Zagrebu, Europska banka za obnovu i razvoj, Akademija za politički razvoj.

Partneri iz privatnog sektora koji podržavaju projekt su Hilton Hoteli Zagreb, Zagrebačka banka, Privredna banka Zagreb i Varteks. Organizacijsku podršku projektu osigurali su Broadcast.hr, Entrio, Komunikacijski laboratorij i Poduzetnički mindset.

Exit mobile version