Ministar Darko Horvat sastao se s predstavnicima Hrvatske obrtničke komore

In Financije i gospodarstvo
horvat

Ministar Dako Horvat, zajedno s najbližim suradnicima, danas je u Ministarstvu gospodarstva, poduzetništva i obrta razgovarao s predstavnicima Hrvatske obrtničke komore. Teme ovog radnog sastanka bile su dosadašnja i buduća suradnja.

Razgovaralo se o temeljnim problemima i prioritetima u životu hrvatskog obrtnika i općenito u gospodarstvu. Predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec je ministru Horvatu iznio goruće probleme hrvatskog obrtništva, a dotaknuli su se i brojnih međuresornih tema, za koje obrtnici traže podršku nadležnog Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta.

Ključno je svim obrtnicima omogućiti korištenje sredstava iz EU pa se očekuje pojačana suradnja Ministarstva i HOK-a u tom području. Poseban je naglasak stavljen na problem male trgovine, koja najjače stradava, s obzirom na nepostojanje natječaja u okviru kojih mali trgovci mogu aplicirati za sredstva EU. Ministar Horvat je naglasio kako svaki grad i svako mjesto mora imati modalitet opstojnosti, koji će pružiti simulatan razvoj svih krajeva Hrvatske, a u konačnici dovesti do smanjenja iseljavanja kvalificirane radne snage.

Predstavnici HOK-a ministru su predstavili i problem strukovnog obrazovanja, koje nije u skladu s potrebama na tržištu rada. Strukovno je obrazovanje temelj na kojem počiva razvoj gospodarstva, što je istaknuo predsjednik Ranogajec te dodao da bez stvorene potražnje, neće postojati interes za upis u strukovne škole. Razgovaralo se i o mogućoj izradi zajedničkog akcijskog plana, senzibilizaciji javnosti prema strukovnim zanimanjima i ostalim prioritetima obrtništva.

You may also read!

wall-str

Nagli pad na njemačkim burzama zbog carinskog sukoba

Njemačke dionice su u petak naglo pale nakon što je Kina odgovorila na carine predsjednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda

Read More...
stanicic

Kongres obiteljskog smještaja u Splitu

Među važnijim temama novi zakonski okviri i promocija obiteljskog smještaja. U Splitu je počeo IV. kongres obiteljskog smještaja, koji je

Read More...
igor-pokaz

Komentar HGK na uvođenje američkih carina

Drastično povećanje američkih carina na uvoz iz svih zemalja svijeta kojeg je američki predsjednik Trump objavio 2. travnja potaknut

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design