Kraš grupa uvećala neto dobit za 73 posto na 25,6 milijuna kuna

In Tvrtke i tržišta
kras

Kraš grupa je u 2016. ostvarila neto dobit od 25,6 milijuna kuna, što je 10,8 milijuna kuna ili 73 posto više u odnosu na godinu ranije, navodi se u financijskom izvješću tvrtke objavljenom u ponedjeljak.

Istodobno, grupa je ostvarila konsolidirane ukupne prihode u iznosu od 1,02 milijarde kuna, što je pad od 0,4 posto.

Prihodi od prodaje, pak, ostvareni su u iznosu većem od milijardu kuna, pri čemu su prihodi od prodaje na domaćem tržištu ostvareni u iznosu 539,7 milijuna kuna, a prihodi od prodaje u inozemstvu u iznosu od 469 milijuna kuna uz ostvareni rast od 4,6 posto.

Ukupni konsolidirani rashodi u 2016. iznose 992,4 milijuna kuna i manji su za 17,5 milijuna kuna, odnosno za 1,7 posto, u odnosu na 2015. godinu.

Kako ističu iz Kraša, obujam izvoza porastao je lani za 3,6 posto, što je u skladu s postavljenim ciljevima te konditorske kompanije o kontinuiranom rastu izvoza. Napominju da je u ukupnoj prodaji udio izvoza dosegnuo udjel od 48,7 posto.

Povećanje prodaje ostvareno je na prekomorskim tržištima, s naglaskom na izvoz u Saudijsku Arabiju, SAD i Kanadu te na europskim tržištima – u Austriji, Malti, Njemačkoj, Švedskoj, Slovačkoj i Švicarskoj. Rast izvoza ostvaren je i putem povezanih poduzeća, na tržištima Bosne i Hercegovine, Slovenije i Makedonije.

Pozitivnim trendovima prodaje značajno su doprinijeli novi i inovirani proizvodi, navodi se u izvješću. Pritom se naglašavaju posebno dobri rezultati co-brandinga Kraševih jakih brandova, prije svega čokolade Dorina i keksa Domaćica te čokolade Dorina i napolitanke, dječjeg branda KI-KI, kao i čokoladnih napolitanki.

“U 2016. godini na postignute rezultate značajno su utjecale realizirane investicijske aktivnosti u modernizaciju proizvodnje u tvornicama na lokaciji u Zagrebu kao i u povezanim društvima Karolini d.o.o. Osijek i Miri a.d. Prijedor”, stoji još u izvješću. (H)

You may also read!

dm Crošnjica Zaprešić

Inicijativa dm-a „Žar za budućnost“

U velikoj volonterskoj akciji u Zaprešiću posađena urbana šumica U dvorištu Srednje škole Ban Josip Jelačić u Zaprešiću u subotu

Read More...
wall

Na Wall Streetu novi rekordi, europske burze oštro pale

Na svjetskim se burzama prošloga tjedna trgovalo oprezno dok su ulagači čekali hoće li se nastaviti mirovini pregovori između

Read More...
hnb

Na Danu otvorenih vrata HNB-a više od 700 građana

Tijekom Dana otvorenih vrata Hrvatsku narodnu banku (HNB) u subotu je posjetilo više od 700 građana, a uz razgledavanje središnje dvorane,

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design