Nagrađene najbolje poduzetničke ideje Osječko-baranjske županije

In Promocije / novi proizvodi
osijecka

Osječko-baranjska županija je po dvanaesti put nagradila najbolje poduzetničke ideje, a među 13 ovogodišnjih dobitnika prvu je nagradu osvojio obrt za savjetovanje i usluge Alarius iz Osijeka za projekt “Pansion za kućne ljubimce”.

Prva nagrada u projektu “Najbolja poduzetnička ideja 2018.” iznosi 10.000 kuna, a vlasnica obrta za savjetovanje i usluge Alarius Selma Đurić kaže da će taj iznos pomoći u pokretanju posla te za svibanj najavljuje otvorenje pansiona za kućne ljubimce.

Diplomu i 8.000 kuna za drugo mjesto dobio je Marko Carević iz Osijeka za ideju “DolorLux – pametno svjetlo za bicikl”, a treće mjesto i 6.000 kuna pripalo je Antoniji Čalić i Sanji Arambašić iz Višnjevca za ideju “Društvena igra #S4F#SMART4FUTURE”.

Preostalih deset nagrađenih dobili su po dvije tisuće kuna.

Diplome je u ponedjeljak dodijelio osječko-baranjski župan Ivan Anušić, koji je najavio da će županija nastaviti pomagati i nagrađivati najbolje poduzetničke ideje.

Predsjednik HGK Županijske komore Osijek Zoran Kovačević rekao je da je na području Osječko-baranjske županije lani registrirano 400 novih mikro i malih poduzeća.

U dosadašnjih dvanaest natječaja iz projekta “Najbolja poduzetnička ideja” ukupni ukupni fond nagrada je iznosio 1,2 milijuna kuna.

Ukupno je na te natječaje pristiglo 668 prijava za najbolju poduzetničku ideju.

Sponzori projekta su osječka Županijska komora, tvrtka Cesting i Slatinska banka. (H)

You may also read!

Forum ugostitelja 2025

S Foruma zagrebačkih ugostitelja poslana jasna poruka: traže prijelazno razdoblje za fiskalizaciju 2.0 i modernizaciju kategorizacije objekata

Na 17. Forumu zagrebačkih ugostitelja, održanom danas u Esplanade Zagreb Hotelu, struka je definirala ključne smjernice koje će biti

Read More...
stojic

HUP – fokus tjedna: Hrvatska ponovno pleše na rubu fiskalnog ruba

Najnoviji Fokus tjedna glavnog ekonomista HUP-a otvara staru, ali sve alarmantniju temu: Hrvatska se, unatoč višegodišnjem gospodarskom zamahu i

Read More...
hrana

Troškovi uvoza hrane snažno porasli u 2025.

Troškovi uvoza hrane snažno su porasli u ovoj godini, a otprilike petinu ukupnog iznosa čine izdvajanja za voće i

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design