Springwater Capital preuzima Kompas mrežu Fortenova grupe

In Strateški savezi
fortenova

Fortenova grupa i Springwater Capital (“SWC”) potpisali su sporazum o kupoprodaji Kompasa d.d. Ljubljana i Kompasa d.o.o Poreč.

Kompas mreža jedan je od najstarijih i najvećih organizatora individualnih i grupnih putovanja na području Adria regije te je i najveća destinacijska menadžment kompanija na ovim prostorima. U 2019. godini preko milijun putnika je koristilo široku lepezu turističkih usluga Kompas mreže te ostvarilo preko šest milijuna noćenja.

SWC ima dubinska znanja kad je riječ o investicijama u turističkom sektoru te posjeduje investicije u Španjolskoj, Portugalu i Belgiji: to uključuje četvrtu najveću kompaniju u sektoru putovanja u Španjolskoj i najveću mrežu putničkih agencija u Portugalu.

„Ovom transakcijom će Fortenova grupa u većoj mjeri zaključiti proces izlaska iz turističkih investicija koje su predstavljale značajan segment našeg nematičnog poslovanja iz kojeg uspješno sukcesivno izlazimo tijekom cijele ove godine. Vrlo smo zadovoljni što smo za Kompasovu mrežu i njezine zaposlenike pronašli izvrsnog strateškog partnera koji ima vrlo jaku ekspertizu i znanje u turističkim operacijama i koji će dalje investirati i jačati biznis. Vjerujem da će ova transakcija donijeti značajne koristi postojećem biznisu i zaposlenicima kojima bih se, u ime Upravnog odbora i Izvršnih direktora Fortenova grupe, želio zahvaliti na njihovoj izrazitoj posvećenosti i radu u iznimno izazovnoj godini za turistički sektor.
Za Fortenova grupu, kako smo već isticali, izlazak iz investicija koje ne predstavljaju naše matično poslovanje, omogućuje nam fokusiranje na jačanje svih parametara naših osnovnih biznisa – maloprodaje, prehrane i poljoprivrede, kao i pojednostavljivanje naših organizacijskih i upravljačkih struktura“ – rekao je James Pearson, glavni financijski direktor Fortenova grupe.

Transakcija će biti formalno zaključena nakon što slovenska Agencija za tržišno natjecanje odobri koncentraciju SWC-a i Kompasa.

You may also read!

trgovina-maloprodaja

Hrvatska na četvrtom mjestu u regiji prema kvaliteti usluge na prodajnim mjestima

Hrvatska je na četvrtom mjestu u zemljama regije prema kvaliteti usluge na prodajnim mjestima, pokazalo je ovogodišnje istraživanje "Regionalna usluga-GUEST", agencije Heraklea. Riječ

Read More...
StatuanagradeHAMAGBICRO

Više od 30.000 eura za najinovativnije startupove: HAMAG-BICRO otvorio natjecanje za najbolje hrvatske startupove i osigurao izdašan nagradni fond

Traži se najinovativniji startup Hrvatske za 2026. godinu i dodjeljuju se četiri prestižne regionalne nagrade, te nacionalni Grand Prix. Više

Read More...
turizam

Hoteli i kampovi dobro popunjeni, ultra last minute i popusti

 Prve tjedne kolovoza u hrvatskom turizmu uz uobičajeno najveći promet u godini obilježavaju last-minute rezervacije, akcijske ponude hotelskih kuća i

Read More...

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design