Vlada: Od utorka padaju cijene goriva

In Financije i gospodarstvo
benga

Vlada je u subotu donijela novu uredbu o utvrđivanju najviših maloprodajnih cijena naftnih derivata, prema kojoj će od utorka cijena litre benzina biti manja za 11 lipa a dizela za dvije lipe.

Cijene naftnih derivata određene na temelju te uredbe dodatno će se sniziti u odnosu na sada važeće, pa će od utorka litra benzina stajati 11,19 kn po litri, što je smanjenje za 11 lipa, dizel 12,12 kuna po litri, što je smanjenje za dvije lipe i plavi dizel 8,49 kn po litri, odnosno lipu manje.

Da nema mjera Vlade, benzin bi bio 13,06 kn po litri, dizel 14,57 kn po litri, a plavi dizel 9,38 kn po litri, priopćila je Vlada koja je uredbu o utvrđivanju najviših maloprodajnih cijena naftnih derivata donijela na telefonskoj sjednici održanoj u subotu.

Dosadašnji način izračuna najviših cijena sukladno uredbi primjenjuje se i za sljedećih sedam dana, pa se najviša cijena utvrđuje prema formuli jednako za sva maloprodajna mjesta u Hrvatskoj, na temelju sedmodnevnog obračunskog razdoblja, s ograničenom maržom od 0,65 kuna po litri za benzin i dizel, a za plavi dizel 0,40 kuna po litri, napominju iz Vlade. (H)

You may also read!

Wall street

Svjetske burze porasle zahvaljujući oporavku dijela tehnoloških dionica

 I dok su početkom prošloga tjedna globalne burze i dalje bile pod pritiskom rasprodaja tehnoloških dionica, u drugom dijelu

Read More...
Fitch-Ratings

Fitch potvrdio rejting Hrvatske ‘A-‘, uz stabilne izglede

Agencija Fitch potvrdila je u petak rejting Hrvatske 'A-', uz stabilne izglede, istaknuvši snažan gospodarski rast i fiskalnu disciplinu,

Read More...
avion

Croatia Airlines s rekordnim brojem putnika i gubitkom od gotovo 50 milijuna eura

Croatia Airlines je u prvih šest mjeseci ove godine prevezao je rekordnih 981.482 putnika što je 15 posto odnosno gotovo 130

Read More...

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design