Veliki ljetni popusti zakočili rast kvartalnih prihoda H&M-a

In Tvrtke i tržišta
HM

Švedski lanac modnih kuća Hennes & Mauritz (H&M) objavio je u petak da je zbog velikih ljetnih popusta zabilježio tek blagi rast prihoda u trećem fiskalnom tromjesečju, istaknuvši ipak dobar početak prodaje jesenske kolekcije.

H&M drugi je lanac trgovina odjećom u svijetu, nakon španjolskog Inditexa. Danas su izvijestili da su u tromjesečnom razdoblju zaključno s kolovozom ostvarili pet posto veće neto prihode nego u istom razdoblju prošle godine, u iznosu 51,2 milijarde švedskih kruna, odnosno 6,4 milijarde dolara.

Iskazano u lokalnim valutama prihodi su im porasli četiri posto.

“Na kvartalnu prodaju značajno je utjecala znatno veća ljetna rasprodaja u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje. kako po broju artikala tako i u prosječnom popustu po komadu. To je zakočilo rast prihoda”, objašnjavaju u kompaniji.

Među pozitivnim faktorima izdvojili su poboljšano stanje u zalihama uoči četvrtog fiskalnog tromjesečja zahvaljujući velikim ljetnim popustima, što je utrlo put dobrom početku prodaje jesenske kolekcije.

Švedski modni lanac je u cilju širenja kruga kupaca u posljednjih nekoliko godina pokrenuo nekoliko neovisnih i većinom luksuznijih brendova kako bi povećao broj kupaca s obzirom na sve žešću konkurenciju u glavnom segmentu cjenovno povoljnih linija odjeće. Unatoč tome, lanac H&M dućana i dalje generira lavovski dio njihovih prihoda.

U H&M-u također nastoje poboljšati poziciju u odnosu na internetske trgovine odjeće kao što su Asos i Zalando, s obzirom na nagle promjene na tržištu.

Analitičarka Societe Generale banke Anne Critchlow tumači da takvi strukturni izazovi, posebno naglo okretanje internetskoj prodaji u segmentu mode za mlade, nepovoljno utječu na H&M-ovu operativnu maržu i na prodaju u trgovinama koje posluju u više od godinu dana.

“Prodaja u trgovinama otvorenima dulje od godinu dana trpi zbog nedovoljno kvalitetne internetske ponude. Naime, u većini zemalja internetska prodaja još nije integrirana s fizičkim trgovinama i ne uključuje mogućnost besplatne dostave i besplatnog povrata kupljenih artikala”, napominje Critchlow.

H&M će kompletno poslovno izvješće za treće fiskalno tromjesečje objaviti 28. rujna. (H)

You may also read!

Podravka Agri

Podravka Agri dogovorila povećanje plaća i ostalih materijalnih prava za svoje radnike u poljoprivrednim kompanijama

Pregovarački timovi Belja, PIK-a Vinkovci i Vupika, a pod okriljem Podravke Agri, te reprezentativnih sindikata – Sindikata PPDIV, HUS

Read More...
tsmc

Skok prihoda i dobiti tajvanskog proizvođača čipova na početku godine

Tajvanski proizvođač čipova TSMC izvijestio je u četvrtak o skoku prihoda i dobiti u prvom tromjesečju, istaknuvši da je

Read More...
Rastuća potražnja za vezovima: D-marin se širi kako bi ispunio globalne potrebe

Rastuća potražnja za vezovima: D-marin se širi kako bi ispunio globalne potrebe

Kao odgovor na rastuću globalnu potražnju za vezovima za superjahte, D-Marin sada u okviru svoje ponude premium marina nudi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design