Alibabini tromjesečni prihodi i dobit poskočili u vrijeme pandemije

In Vijesti iz svijeta
alibaba

Kineski digitalni div Alibaba izvijestio je u četvrtak o skoku tromjesečne dobiti i prihoda budući da su ljudi u vrijeme pandemije koronavirusa više kupovali putem Interneta i radili od kuće.

U tromjesečnom razdoblju zaključno s lipnjem neto dobit pripisiva dioničarima više je nego udvosručena, na 47,49 milijardi juana (6,8 milijardi dolara).

Ukupni prihodi porasli su oko 34 posto, na 153,75 milijardi juana.

Isti postotni rast zabilježen je i u temeljnom poslovanju elektronske trgovine, na 133,32 milijarde juana.

„Naše domaće temeljno poslovanje s trgovinom u potpunosti se vratilo na razine prije Covida-19 dok su prihodi od računalstva u oblaku porasli 59 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine“, istaknula je u priopćenju direktorica financija Maggie Wu.

Objava Alibabinih rezultata vremenski se poklopila s obnovljenim pritiskom na kineske kompanije nakon što je američki predsjednik Donald Trump rekao da bi nakon zabrane TitToka, čiji je vlasnik kineski ByteDance, mogao usmjeriti pritisak i na druge tvrtke.

Bijela kuća pojačava pritisak uoči predsjedničkih izbora u studenom, a financijska tržišta prate naznake eventualnih recipročnih mjera Pekinga, zbog mogućeg negativnog utjecaja na oporavak svjetskog gospodarstva od koronakrize. (H)

You may also read!

wall

Svjetske burze nestabilne, u fokusu poslovni rezultati kompanija

Nakon vrlo nestabilnog trgovanja, na Wall Streetu je prošloga tjedna Dow Jones indeks dosegnuo rekordnu razinu, dok su S&P

Read More...
nafta

Cijene nafte porasle iznad 68 dolara, ulagače razočarali iransko-američki pregovori

Cijene nafte porasle su u petak na međunarodnim tržištima iznad 68 dolara budući da je ulagače razočarao otvoreni ishod

Read More...
Hrvatska napredovala u digitalnoj transformaciji

Hrvatska napredovala u digitalnoj transformaciji

Hrvatska je napredovala u digitalnoj transformaciji te gotovo svi parametri pokazuju da je na razini odnosno iznad prosjeka EU, istaknuto je u

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design