Besplatno voće i povrće partnerskim školama za sve poslovnice Kauflanda diljem Hrvatske

In DOP
KAUFLAND

Projekt „Kaufland škola voća i povrća“ pokrenut je 2017. godine i do sada je ovaj trgovački lanac u 2 godine projekta ukupno donirao preko 200 tona voća i povrća za gotovo 30 000 učenika. S ciljem jačanja svijesti o potrebi zdrave prehrane i njenom utjecaju na zdravlje djece, natjecanje je aktivno uključivalo same učenike koji su imali zadatak nacrtati što više voća ili povrća te osmisliti Kauflandova superjunaka koji se zdravo hrani, voli voće i povrće, ali i brine o okolišu i razvrstava otpad.

Cilj projekta je bio putem natjecanja pronaći jednu partnersku školu za svaku poslovnicu Kauflanda diljem Hrvatske. Od preko 120 pristiglih prijava, u svakom je gradu u kojem se nalazi poslovnica Kauflanda pobijedila jedna osnovna škola te je tako za školsku godinu 2019./2020. postignut cilj: pronađeno je 39 javnih osnovnih škola koje će tijekom čitave iduće školske godine svakog tjedna besplatno dobivati svježe voće i povrće.

„Kaufland škola voća i povrća više je od same donacije proizvoda školama u cijeloj zemlji. Izuzetno smo ponosni na ovaj projekt jer, osim što djeci pružamo mogućnost redovite konzumacije zdravih namirnica, šaljemo im također poruku da vlastitim trudom, u ovom slučaju svojim crtežima, mogu učiniti dobro djelo za čitavu školu. Stoga smo i cijelu kampanju posvetili upravo njima – superjunacima. Čestitamo svim pobjednicima od srca“, izjavila je Marija Franić, voditeljica Korporativnih komunikacija.

You may also read!

wall

Nakon nestabilnog trgovanja, svjetske burze porasle

Na svjetskim su burzama cijene dionica prošloga tjedna porasle, nakon oštrog pada tjedan dana prije, no trgovalo se nestabilno

Read More...
Artificial intelligence-AI-umjetna inteligencija

Pad cijena AI alata mijenja tržište rada, ugrožena radna mjesta kognitivnog rada

Cijene umjetne inteligencije (artificial intelligence - AI) pale su za više od 93 posto u svega tri godine pa

Read More...
60. Dan Obrtnika

Zagrebački obrtnici proslavili 60. Dan obrtnika: Dodijeljene nagrade za životno djelo

Doajenima zagrebačkog obrtništva Rudolfu Puntariću i Josipu Žugliću dodijeljene su u subotu navečer nagrade za životno djelo na svečanom

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design