IT sektor dobio predstavnike pri Hrvatskoj obrtničkoj komori

In Korisno
Uspješna digitalna transformacija moguća je i u Hrvatskoj

IT sekcija osnovana pri Hrvatskoj obrtničkoj komori zastupat će interese oko 5000 obrta te će se zalagati za njihovu bolju poziciju na tržištu.

IT sektor jedan je od najkonkurentnijih u svijetu, čiji prihodi stalno rastu na domaćem tržištu, ali i od izvoza. Potencijal ovog sektora je velik, stoga je rad na njegovom unaprjeđenju najbolji ulog u gospodarsku budućnost Hrvatske. Usluge i proizvodi IT industrije svakodnevan su dio ekonomskog i društvenog života te nositelj inovacija bez kojeg općenitog napretka nema.

Upravo iz tog razloga, predstavnici IT sektora odlučili su oformiti sekciju unutar Hrvatske obrtničke komore te legitimnim instrumentima raditi na razvoju poslovanja IT-a u Hrvatskoj. Danas je aktivno oko 5000 obrta ove branše, a najzastupljenija djelatnost je računalno programiranje. Također, ova sekcija predstavljat će i one obrtnike koji se bave web trgovinom, servisom računala, web dizajnom i web grafičkim uslugama.

Hrvatska obrtnička komora temelji se upravo na strukovnim udruženjima, na obrtnicima koji se dobrovoljno organiziraju kako bi kroz svoj rad imali priliku utjecati na područja koja se tiču njihovog poslovanja. Zbog brzorastućeg broja obrta koji obuhvaćaju IT djelatnosti, javila se potreba, ali i dobra volja dijela članova za organiziranim djelovanjem i zastupanjem struke preko Hrvatske obrtničke komore.

Članovi su jednoglasno za predsjednika izabrali Hrvoja Grandova, vlasnika Futuro, Internet studija iz Zadra čiji je primarni posao izrada web stranica i web programiranje. Složni su u tome da unutar struke postoje specifični problemi i interesi te ih namjeravaju artikulirati preko sekcije koja će imati zadaću slušati stvarne potrebe svojih kolega.

Aspekti kojima će se baviti na početku svog rada bit će usmjereni na pozicioniranje IT sektora unutar obrtništva, zagovaranje stimulativnije porezne politike, poticanje rasta i razvoja kroz dostupnija sredstva i potpore te popularizacija zanimanja ove struke među mladima. Unutar samog komorskog sustava, IT sekcija imat će savjetodavnu ulogu pri nastavku digitalizacije usluga HOK-a kao i poboljšanju komunikacijskih platforma za članstvo.

You may also read!

Hrvatske turističke ponude na sajmu FITUR u Madridu

Hrvatske turističke ponude na sajmu FITUR u Madridu

Direktor Staničić sudjelovao na sjednici Odbora pridruženih članova UN Turizma Hrvatska turistička zajednica predstavlja hrvatsku turističku ponudu na 46. izdanju

Read More...
Aminess Younique Korčula Heritage Hotel (2)

Aminess zapošljava tim za novi luksuzni heritage hotel na Korčuli: Kompanija nudi vrhunske uvjete za zaposlenike

Turistička kompanija Aminess Hotels & Resorts ulazi u novu fazu razvoja jednog od svojih najposebnijih projekata, Aminess Younique Korčula

Read More...
Gojko Ostojić

Gojko Ostojić izabran za predsjednika HUP-Udruge poslodavaca u obrazovanju

Na izbornoj sjednici Skupštine HUP – Udruge poslodavaca u obrazovanju (HUP-UPO) za novog predsjednika izabran je dr.sc. Gojko Ostojić,

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design