Lučka uprava Zadar do kraja kolovoza s velikim porastom broja turista s kruzera

In Iz zemlje
zadar

Putničke morske luke kojima upravlja Lučka uprava Zadar od početka godine do kraja kolovoza posjetilo je 130 kruzera s gotovo 162 tisuće turista, što je 38 posto više putnika nego u istom lanjskom razdoblju, a do kraja godine očekuje se rušenje rekorda iz 2019., objavila je ta lučka uprava.

“Do kraja kolovoza, brojke s kruzera su više nego dobre, a kako smo tek ušli u rujan te uz činjenicu da do kraja godine očekujemo još oko 70 posjeta brodova na kružnim putovanjima, konačne brojke putnika s kruzera za cijelu ovu godinu biti će uistinu odlične”, ističu uz podatke iz Lučke uprave Zadar.

Najavljuju da već polovinom rujna očekuju rušenje rekordnog broja putnika iz predpandemijske 2019., kada su s kruzera imali više od 182,6 tisuća putnika.

Od putničkih luka kojima upravljaju, iz zadarske Lučke uprave iznose da su od početka ove godine do kraja kolovoza u putničku luku Zadar-Poluotok pristala 54 kruzera s nešto više od 22 tisuće putnika, a u putničku luku Gaženica 72 broda sa 139,3 tisuće putnika. Preostali dio od ukupnog broja putnika odnosi se na četiri kruzera sa 451 putnika koji su bili na sidrištu.

Što se tiče odredišta koje posjećuju gosti s kruzera, iz Lučke uprave Zadar kažu da su “raznovrsna”, ali da se i ove godine kao i prije najviše njih ili oko 50 posto zadržavalo u Zadru, a slijedi Nacionalni park Krka sa njih 17 posto.

Nin je također uvijek zanimljiva destinacija turistima s kruzera, te ga je ove godine do kraja kolovoza posjetilo oko sedam posto, dok Šibenik ima udjel od četiri, a Pag i Paklenica po dva posto. (H)

You may also read!

wall

Primirje na Bliskom istoku potaknulo snažan rast svjetskih burzi

Na svjetskim su burzama cijene dionica snažno porasle i prošloga tjedna, drugoga zaredom, jer se ulagači nadaju smirivanju krize

Read More...
benzin

Cijene nafte porasle iznad 97 dolara, ulagači nervozni pred pregovore

Cijene nafte porasle su u petak na međunarodnim tržištima iznad 97 dolara, uz nervozu ulagača zbog naznaka nesuglasica između SAD-a

Read More...
Glavina

Hrvatska je percipirana kao jedna od najsigurnijih turističkih zemalja

Ministar turizma i sporta Tonči Glavina uručio je u petak ugovore vrijedne milijun eura za financiranje dodatnih timova medicinske

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design