Microsoft partner Podravke u digitalnoj transformaciji poslovanja

In Strateški savezi
1Don Grantham i Marin Pucar

Vodeći ljudi Podravke i Microsofta dogovorili suradnju na projektu Coolinarika

Marin Pucar, predsjednik Uprave Podravke i Don Grantham, direktor Microsofta za Centralnu i Istočnu Europu, dogovorili su da će Microsoft biti partner u procesu digitalne transformacije Podravke, inicijalno radeći zajednički na projektu Coolinarika, uz istovremeni razvoj drugih inovativnih rješenja i poslovnih modela zasnovanih na novim tehnologijama.

„Partnerstvom s Microsoftom, jednom od najvećih tehnoloških kompanija na svijetu, započinje nova, digitalna era poslovanja Podravke. Podravka je i do sada u prehrambenoj industriji predvodila trendove u segmentu inovacija i modernih tehnoloških rješenja, a suradnja s Microsoftom najveći je iskorak prema digitalnoj transformaciji i snažnoj digitalnoj konkurentnosti Podravke na globalnoj razini.“ – izjavio je Marin Pucar, predsjednik Uprave Podravke.

Microsoft je iskazao punu podršku biti pouzdan partner Podravke u razvoju novih poslovnih modela i tehnoloških rješenja u FMCG industriji. Podravkin globalni projekt Coolinarika je prvi projekt na kojem će raditi Podravka i Microsoft. Suradnja na ovom projektu započela je prošlotjednom radionicom na kojoj su bili prisutni Microsoft-ovi međunarodni stručnjaci, a nastavit će se posjetom Podravke centrali Microsofta u Redmondu u SAD-u, kako bi se razmotrile mogućnosti razvoja inovativnih rješenja u prehrambenoj industriji.

Coolinarika je u 14 godina postojanja izrasla u najveću kulinarsku društvenu mrežu u regiji te postala glavna destinacija za odabir kulinarskih recepata. Nalazi se među 10 najposjećenijih internetskih stranica u Hrvatskoj, a na svjetskoj razini drži 37. mjesto u kategoriji Kuhanje i recepti, prema istraživanju tvrtke SimilarWeb. Facebook Coolinarike ima 350.000 pratitelja. U Hrvatskoj je Coolinarika najveća stranica u FMCG sektoru te najbrže rastuća stranica na dnevnoj, tjednoj i mjesečnoj bazi.

You may also read!

dolar

Dolar ojačao po prvi put od početka ožujka na krilima dobitonosnih prodaja eura

Na globalnim valutnim tržištima tečaj američke valute ostvario je prvi tjedni dobitak od početka mjeseca prema najvažnijim svjetskim valutama,

Read More...
cipovi

Skupina članica EU-a priprema zakon o čipovima 2.0

Skupina zemalja EU-a planira do ljeta izraditi novu verziju europskog zakona o čipovima kako bi u što kraćem roku

Read More...
automobili-auti-vozila

Porast izvoza njemačkih automobila u sjeni Trumpovih prijetnji

Njemačka automobilska industrija je, unatoč globalnim problemima koji su je pogađali 2024. godine, izvezla više vozila nego prethodne godine. Većina

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design