Osnovana Hrvatska udruga turizma

In Iz zemlje
popovic

Najveće udruge hrvatskog turističkog sektora – Udruga poslodavaca u hotelijerstvu Hrvatske i Kamping udruženje Hrvatske, zajedno s vodećim turističkim kompanijama koje posluju u Hrvatskoj, osnovali su novu krovnu turističku udrugu pod nazivom Hrvatska udruga turizma (HUT).

HUT će se baviti strateškim pitanjima najvažnije hrvatske industrije koja nosi 18 posto BDP-a i više od 10 posto zaposlenosti u Hrvatskoj. Za predsjednika HUT-a izabran je Tomislav Popović, predsjednik Uprave Maistre.

”Nova krovna udruga turističkog sektora otvorena je za objedinjavanje svih zainteresiranih hotelskih i turističkih poduzeća te strukovnih udruga u ugostiteljstvu i turizmu. Želimo ujediniti nastup kako bismo osigurali daljnji razvoj hrvatskog turizma u smjeru povećanja kvalitete, podizanja konkurentnosti, daljnjeg povećanja zaposlenosti i ukupnog pozitivnog doprinosa hrvatskom gospodarstvu. Želimo biti partner institucijama u kreiranju regulative i stvaranju okruženja koje će omogućiti daljnji razvoj turističkog sektora i svih industrija koje su na turizam vezane”, izjavio je Tomislav Popović.

Nakon održane Osnivačke skupštine, HUT je pokrenuo proces službene registracije Udruge, nakon čega će biti sazvan Upravni odbor koji će imenovati direktora zaduženog za operativno vođenje Udruge.

Osnivači HUT-a ostvaruju oko 70 posto ukupnog prihoda u sektoru, a sukladno Statutu udruga je otvorena za nove članove sa svrhom suradnje i aktivnog kreiranja poslovne budućnosti turističkog sektora.

You may also read!

Kratohvil

HOK dobio službeno tumačenje Ministarstva: Ugostitelje značajne obveze iz Uredbe o ambalaži i ambalažnom otpadu očekuju od 2027. godine

Hrvatska obrtnička komora (HOK) zatražila je od Ministarstva zaštite okoliša i zelene tranzicije službeno pojašnjenje primjene Uredbe (EU) 2025/40

Read More...
nafta

Otkazani američko-iranski sastanak zadržao cijene nafte iznad 80 dolara

Cijene nafte zadržale su se u petak na međunarodnim tržištima iznad 80 dolara, odražavajući oprez ulagača nakon otkazivanja američko-iranskog

Read More...
Ožujsko treći najučinkovitiji brend alkoholnih pića u Europi i prvi u Hrvatskoj prema Effie Indexu

Ožujsko treći najučinkovitiji brend alkoholnih pića u Europi i prvi u Hrvatskoj prema Effie Indexu

Ožujsko pivo treći je najučinkovitiji brend u kategoriji alkoholnih pića u Europi prema Effie Indexu 2025, globalnoj ljestvici marketinške

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design