Prihodi ostvareni u 2017. najbolje pokazuju napredak hrvatskog turizma

In Iz zemlje
turizam

Prihodi od turizma u 2017. najbolji su pokazatelj koliko je hrvatski turizam napredovao, istaknuo je u petak ministar turizma Gari Cappelli u povodu objave Hrvatske narodne banke (HNB) da su lanjski prihodi od stranih turista dosegnuli gotovo 9,5 milijardi eura.

Prema podacima HNB-a , prihodi od stranih turista u 2017. od gotovo 9,5 milijardi eura bili su za 10 posto ili za gotovo 860 milijuna eura viši nego u 2016.

Ti su prihodi ostvareni od ukupno 16,5 milijuna stranih turista i njihovih 90 milijuna noćenja u 2017., što su, po podacima Hrvatske turističke zajednice (HTZ), bili porasti od 14 i 12 posto u odnosu na 2016.

Isti porast kao na godišnjoj razini, od 10 posto, zabilježen je i u četvrtom tromjesečju prošle godine, sa 807 milijuna eura prihoda od stranih turista, što je oko 70 milijuna eura više nego u istim mjesecima 2016.

“Turizam je uz povoljno vanjsko okruženje te napredak strukturnih reformi jedan od glavnih generatora rasta hrvatskog gospodarstva. Uključujući domaću potrošnju, prihodi od turizma u 2017. godini premašili su 11 milijardi eura, uz rast od 10 posto, što je najbolji pokazatelj koliko je hrvatski turizam napredovao “, ističe ministar Cappelli, naglašavajući kako se ove godine u turizmu očekuje gotovo milijarda eura investicija, čime će se još više unaprijediti ponuda.

Siguran je, poručuje, i da će uz planirane zakonodavne izmjene i reformske mjere Vlade, hrvatski turizam u budućnosti biti još uspješniji.

Pozivajući se na podatke HNB-a, iz Ministarstva iznose i podatak o udjelu prihoda od putovanja i turizma u ukupnom BDP-u, koji je prošlu godinu porastao na 19,6 posto ili za 0,7 postotnih bodova u odnosu na 2016. (H)

You may also read!

brod

Morske luke s nešto manje putnika i brodova, ali s više robe

U hrvatskim morskim lukama u prvih šest mjeseci ove godine putnika je bilo kao i lani, 13,1 milijun, od kojih 9,9 milijuna

Read More...
usa

Inflacija u SAD‑u neznatno usporila u srpnju

Inflacija u Sjedinjenim Američkim Državama neznatno je usporila u srpnju, odražavajući blaže poskupljenje goriva, pokazali su u srijedu podaci

Read More...
Malkovich

HTZ-ov promotivni video s Johnom Malkovichem ostvario globalni doseg

Promotivni video Hrvatske turističke zajednice (HTZ) "Croatia – I Hear It’s Beautiful" s glumcem Johnom Malkovichem u glavnoj ulozi, ostvario je

Read More...

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design