Sedamdeset posto Bečana pješači svaki dan

In Zdravlje
bec

Pješačenje je u Beču sve popularnije. Najnovija studija o mobilnosti građana provedena među 4.600 ispitanika pokazuje da je popularnost pješačenja s 59 % 2013. godine porasla na čak 88 % 2017. godine.

Sukladno studiji 70 % ispitanika pješači svaki dan, 25 % više puta tjedno, 4 % više puta u mjesecu, a samo 1 % pješači rjeđe od jednom na mjesec. Razlog za sve veću popularnost pješačenja osjećaj je sigurnosti koji građani imaju. 75 % ispitanika navelo je naime da se kao pješak osjeća sigurno u glavnom gradu Austrije. No ovisno o dijelu grada tu ipak ima razlike. 88 % ispitanika iz gradskog okruga Florisdorf istaknulo je da se osjeća sigurno, dok je u Simmeringu to učinilo samo 41 % ispitanika.

Globalno gledano Bečani više pješače nego što se voze automobilima. 38 % svih putovanja u Beču obavlja se javnim prijevozom, 28 % pješice, 27 % osobnim automobilom te 7 % biciklima.
Na upit o tome što bi u gradu trebalo promijeniti kako bi se pješački promet još više unaprijedio, 69 % ispitanika odgovorilo da bi zelena pješačka svjetla na semaforima trebala duže trajati, a dvije trećine njih želi više klupa za odmor. Bečanima je osim toga iznimno važna čistoća nogostupa te blizina zelenih površina i uslužnih sadržaja.

Provođenjem studija poput ove Bečka agencija za mobilnost i Grad Beč prikupljaju vrijede informacije važne za razvoj budućih mjera za unaprjeđenje pješačkog prometa u gradu.

You may also read!

Giving Friday 2024

Giving Friday: dm će donirati pet posto dnevnog prometa ostvarenog u petak 29. studenog

U petak 29. studenog dm će obilježiti Giving Friday, potpuno drugačiju verziju Crnog petka, povodom kojeg će donirati pet

Read More...
Predstavnici MMM

MMM Agramservis novi je izdavatelj mini obveznica

Privredna banka Zagreb (PBZ), dio Sektora inozemnih banaka (IBD) Intesa Sanpaolo Grupe, djelovala je kao jedini agent izdanja i

Read More...
Zaštita na radu investicija, a ne trošak

Zaštita na radu investicija, a ne trošak

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog sabora - Odbora za rad, mirovinski sustav i socijalno partnerstvo, Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih i

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design