Umjetna inteligencija i 5G mreža glavne teme ovogodišnjeg sajma u Hannoveru

In Sajmovi i izložbe
hannover

Umjetna inteligencija (AI) i novi 5G standardi mobilne telefonije bit će glavne teme ovogodišnjeg Sajma u Hannoveru, rekao je u srijedu glavni organizator Jochen Köckler.

Vodeći svjetski sajam industrijske tehnologije okupit će globalne korporacije, srednja poduzeća i inovativne tehnološke tvrtke koji će predstavljati svoja rješenja za industrijsku proizvodnju i budućnost održive opskrbe energijom, navodi se u priopćenju organizatora sajma.

„Umjetna inteligencija srce je nove industrijske revolucije 4.0. Ona nam omogućuje analizu velike količine podataka i donošenje informiranih odluka, stvarajući uvjete za masovnu proizvodnju prilagođenu potrebama klijenata”, rekao je Köckler.

Nova, superbrza 5G mreža olakšat će industrijske proizvodne procese i razvoj autonomnih vozila u Njemačkoj, ističe on, najavljuući prezentaciju osam novih mogućnosti primjene nove tehnologije u industriji.

“Mogućnost prijenosa velikih količina podataka u realnom vremenu, uz održavanje visokih standarda sigurnosti podataka, silno je važna za digitalnu integraciju industrije”, poručuje Köckler, najavljujući uspostavu ogledne mreže 5G na sajmu u suradnji s Nokijom i Qualcommom.

Sajam će se održati od 1. do 5. travnja a ugostit će 6.500 izlagača iz 75 zemalja, uključujući one iz Hrvatske, poput Končara, Dalekovod Proizvodnje, Tvornice turbina i Elke, prema informacijama na mrežnoj stranici sajma.

Zemlja-partner bit će ove godine Švedska a sajam će otvoriti njemačka kancelarka Angela Merkel i švedski premijer Stefan Löfven. (H)

You may also read!

Filipic

Hrana budućnosti: očekivanja novih generacija i odgovor poslovnog sektora

Kako hrana koja se nalazi na policama naših trgovačkih centara utječe na okoliš te na koji se način prehrambene

Read More...
Grayling

Grayling globalni izvještaj o trendovima: 85 % poslovnih lidera vjeruje u rast u 2026. godini

Grayling, globalni lider u strateškim komunikacijama, je predstavio svoj već tradicionalni godišnji izvještaj o globalnim trendovima za 2026. godinu,

Read More...
SWEN preuzima Diventu

SWEN preuzima Diventu: započinje izgradnja nove digitalne platforme za hrvatsko hotelijerstvo i kampove

Hrvatska tehnološka kompanija SWEN Hospitality dovršila je akviziciju Divente (ITI Computers), jednog od najdugovječnijih i najraširenijih objedinjenih hotelskih informacijskih

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design