Zapažen nastup Egipta na PLACE2GO sajmu

In Sajmovi i izložbe
Zapažen nastup Egipta na PLACE2GO sajmu

Završilo je 13. izdanje međunarodnog sajma turizma PLACE2GO, koji je još jednom potvrdio svoju poziciju najvećeg i najznačajnijeg turističkog sajma u Hrvatskoj.

Tijekom tri dana sajma predstavili su se izlagači iz čak 25 zemalja svijeta, uz bogat program namijenjen kako široj publici, tako i turističkim profesionalcima.
I dok se još zbrajaju rezultati i kontaktiraju budući partneri, prođimo kratko kroz ono najvažnije predstavljeno na ovogodišnjem sajmu.

Snažan nastup domaćih izlagača
Posebno je značajan bio snažan domaći nastup – ukupno je sudjelovalo 110 hrvatskih izlagača, od kojih su 46 bile hrvatske turističke zajednice. Posebno veseli činjenica da su mnoge od njih stigle s hrvatske obale, čime je sajam postao i direktan poziv domaćim posjetiteljima da istraže i posjete sve krajeve Lijepe Naše i na vrijeme isplaniraju proljetne i ljetne praznike.

Izazov za turističku industriju
Ovogodišnje izdanje sajma održano je u kontekstu izazovne, ali dinamične globalne turističke situacije. Unatoč geopolitičkim okolnostima i promjenama na tržištu, turistički sektor pokazuje otpornost i kontinuirani rast interesa za putovanjima. Ipak, početak rata na Bliskom istoku utjecao je i na sajam – PLACE2GO je ostao bez desetak izlagača iz tog područja, među kojima su bila i tri izlagača iz Irana koji su već ranije rezervirali svoje nastupe. Također, otežani uvjeti putovanja rezultirali su i izostankom dijela izlagača iz Azije.

Selfiji uz štand Egipta
Unatoč izazovima, sajam je produkcijski bio najuspješniji do sada te ujedno i prvi nakon pandemije koji je bio popunjen do posljednjeg izložbenog mjesta. Posebno se istaknuo Egipat, koji je imao zapažen nastup i prema ocjenama mnogih posjetitelja i sudionika – najljepši izložbeni prostor. Najavljeno je i dodatno jačanje suradnje s Egiptom, uključujući planove za intenziviranje zračnih linija u nadolazećem razdoblju.

Poslovni susreti opravdali svoju svrhu
Profesionalni dio sajma ponovno je potvrdio svoju važnost. B2B workshop održan u petak bio je najveći do sada, s rekordnim brojem unaprijed dogovorenih sastanaka između domaćih i međunarodnih turističkih dionika, čime je dodatno naglašena uloga sajma kao ključne platforme za razvoj poslovnih suradnji.

Novost ovogodišnjeg izdanja bio je i Media Marketplace – format koji se po prvi put organizirao u Hrvatskoj, po uzoru na slična događanja u inozemstvu. Hrvatski, uglavnom turistički mediji tom su prilikom imali priliku predstaviti se potencijalnim partnerima i klijentima iz turističkog sektora, čime je otvoren dodatni prostor za suradnju i razvoj medijsko-turističkih projekata.

Mlade snage PLACE2GO sajma
PLACE2GO je ove godine dodatno unaprijedio suradnju s obrazovnim institucijama, ostvarivši partnerstvo s Turističko-hotelijerskom školom u Zagrebu. Učenici škole sudjelovali su kao volonteri te su bili domaćini stranim delegacijama, čime su stekli vrijedno praktično iskustvo i aktivno doprinijeli organizaciji sajma.

Sajam je održan pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma i sporta, Grada Zagreba, Hrvatske turističke zajednice, Turističke zajednice grada Zagreba i Hrvatske gospodarske komore, uz snažnu podršku partnera i izlagača.

PLACE2GO i ove je godine potvrdio svoju važnost kao mjesto susreta turističke industrije, razmjene ideja i stvaranja novih prilika, uz jasnu najavu još ambicioznijeg izdanja u godini koja slijedi.

You may also read!

Zgrada Name u Ilici službeno ima nove vlasnike

Zgrada Name u Ilici službeno ima nove vlasnike

Tvrtka Izbor šesti preuzela je robnu kuću Nama u zagrebačkoj Ilici, a službena primopredaja uspješno je zaključena. Cijeli proces

Read More...
Špica Plac

Sljedeći petak Trešnjevački plac pretvara se u Špica Plac

Sljedeći petak Trešnjevački plac pretvara se u Špica Plac, spoj street fooda, DJ atmosfere i druženja na otvorenom. Koncept

Read More...
Iz Zagreba na svjetske ceste: Rimac Technology pogoni novi BMW i7

Iz Zagreba na svjetske ceste: Rimac Technology pogoni novi BMW i7

Rimac Technology i BMW Grupa danas su najavili prvi serijski automobil nastao kao rezultat njihovog tehnološkog partnerstva uspostavljenog 2023.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design