Više od 175 milijuna europljana želi plaćati nosivim uređajima

In Bankarstvo
mastecard_mwc

Jedna četvrtina (24%) Europljana želi koristiti mogućnost beskontaktnog „prisloni i plati“ plaćanja pametnim satom, narukvicom, privjeskom ili drugim nosivim uređajem, pokazali su najnoviji podaci koje je objavio Mastercard. U Hrvatskoj se udio građana koji žele plaćati na ovaj način penje na 32%.

Beskontaktna potrošnja Mastercard® i Maestro® karticama je u prošloj godini rasla za 145%, a velik uspjeh ovog načina plaćanja potaknuo je Europljane da razmišljaju o još novijim metodama plaćanja. Uz ovaj rat popularnosti, nestaju i prepreke za beskontaktno plaćanje. Brige oko prevara se smanjuju (-24%), u čemu predvode Nizozemska (-41%), Španjolska (-33%) i Ujedinjeno Kraljevstvo (-31%).

Banke diljem Europe rade s kompanijom Mastercard na uvođenju novih načina beskontaktnog plaćanja. ABN AMRO je jedna od prvih banaka koja je povezala račun korisnika s nosivim uređajem te omogućila plaćanje diljem svijeta, u okviru pilot-projekta s 500 potrošača različitih dobnih skupina koji će iskusiti kako je plaćati prstenom, satom, narukvicom ili privjeskom.

„Europa je predvodnik u beskontaktnom plaćanju, a taj je nevjerojatan uspjeh stvorio potražnju za još većom praktičnošću“, rekao je Paolo Battiston, izvršni potpredsjednik, Digital Payments & Labs Europe, Mastercard. „Povjerenje kupaca u beskontaktnu tehnologiju je veće nego ikad, zbog čega su spremni isprobati beskontaktno plaćanje i na povezanim uređajima. Pilot-projekti poput ovog u Nizozemskoj će osnažiti potrošače u digitalnoj ekonomiji.“

Mastercard nastavlja raditi s trgovcima kako bi pomogao u ispunjenju očekivanja potrošača vezanih uz plaćanje nosivim uređajima, uz rast od 42% broja prodajnih mjesta koje prihvaćaju beskontaktne transakcije u cijeloj Europi od 2016. do 2017. što je rezultiralo s ukupno 38% beskontaktnih transakcija u trgovinama. Nizozemska je idealno mjesto za pokusne projekte u segmentu plaćanja nosivim uređajima jer 80% terminala u zemlji već prihvaća beskontaktna plaćanja. Prema banci ABN AMRO, više od 50% plaćanja u Nizozemskoj je beskontaktno.

„Uz jasna očekivanja potrošača i tehnologiju dostupnu već danas, vrijeme je da napustimo komplicirane metode plaćanja i prihvatimo bolje korisničko iskustvo koje donose plaćanja nosivim uređajima“, rekla je Yvonne Duits, Product Owner Payments, ABN AMRO. „Želimo potrošačima omogućiti veću praktičnost i ponuditi im metodu plaćanja koja odgovara njihovim željama, a pilot-projekt pruža upravo to.“

Paolo Battiston, Mastercard, i Yvonne Duits, ABN AMRO, sudjelovat će na sajmu Mobile World Congress koji će se održati u Barceloni od 26. veljače do 1. ožujka na štandu kompanije Mastercardu (5D61) u dvorani 5.

Inače, Mastercard je nedavno najavio inicijativu za stvaranjem veće dosljednosti u plaćanju tako što će beskontaktna plaćanja učiniti globalnim standardom u narednih pet godina.
Bilješke za urednice i urednike

Podaci se temelje na transakcijama Mastercard i Maestro karticama, i istraživanju koje je GCT Research, Inc proveo na 50.747 ispitanika unutar sljedećih zemalja: Velika Britanija, Francuska, Rusija, Španjolska, Italija, Njemačka, Nizozemska, Poljska i Švedska. GTC Europe je objavio podatke o preferencijama potrošača kad je riječ o digitalnom plaćanju za dodatne države, uključujući i Hrvatsku.

Trenutni broj stanovnika Europe je 742.440.228 (u ponedjeljak, 19. veljače 2018.), na temelju najnovijih procjena Ujedinjenih naroda.

You may also read!

Giving Friday 2024

Giving Friday: dm će donirati pet posto dnevnog prometa ostvarenog u petak 29. studenog

U petak 29. studenog dm će obilježiti Giving Friday, potpuno drugačiju verziju Crnog petka, povodom kojeg će donirati pet

Read More...
Predstavnici MMM

MMM Agramservis novi je izdavatelj mini obveznica

Privredna banka Zagreb (PBZ), dio Sektora inozemnih banaka (IBD) Intesa Sanpaolo Grupe, djelovala je kao jedini agent izdanja i

Read More...
Zaštita na radu investicija, a ne trošak

Zaštita na radu investicija, a ne trošak

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog sabora - Odbora za rad, mirovinski sustav i socijalno partnerstvo, Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih i

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design