Potop cijene dionica Agrokorovih kompanija

In Financije i gospodarstvo
agrokor

Na Zagrebačkoj burzi u petak je Crobex pao za 0,26 posto, pri čemu su najveće gubitnice dionice kompanija iz sastava Agrokora.

Crobex indeks na kraju današnjeg trgovanja pao je na 1.834,39 bodova, dok je Crobex10 povećan za 0,01 posto, na 1.071,36 bodova.

Redovni promet dionicama iznosio je 10,2 milijuna kuna, što je gotovo šest milijuna kuna više nego jučer.

U fokusu ulagača su dionice kompanija iz sastava Agrokora. U četvrtak je burza obustavila trgovanje dionicama Leda, Jamnice, Zvijezde, Tiska, Vupika, Belja, Žitnjaka i PIK Vinkovaca, dok se ne objave informacija o okolnostima vezanim uz nacrt strukture nagodbe Agrokora, objavljen u srijedu.

Jutros je, pak, burza donijela rješenje o nastavku trgovanja tim dionicama, kojima je cijena oštro pala.

Dionica Jamnice pojeftinila je za 64,55 posto, na 3.899 kuna, s prometom od 1,74 milijuna kuna, što je najveći promet među dionicama danas na Zagrebačkoj burzi.

Po prometu slijedi Ledo s 1,64 milijuna kuna i padom cijene od 59,85 posto, na 269 kuna te Atlantska plovidba s 1,1 milijunom kuna i padom cijene za 2,52 posto, na 619,96 kuna.

Promet nešto veći od milijun kuna ostvaren je dionicom Imperiala, a cijena joj je pala za 0,61 posto, na 810 kuna dok je dionica Belja potonula za 43,31 posto, na 2,50 kuna, s prometom od 703,2 tisuće kuna.

Uz promet od 150,8 tisuća kuna, cijena Zvijezde pala je 94,12 posto, na 35 kuna.

Za 82,99 posto potonula je cijena dionice Tiska, na 17,01 kunu, ali uz sitan promet, dok je dionici Vupika cijena pala za 74,93 posto, na 3,51 kunu. (H)

You may also read!

nafta

Svjetske burze pale, cijene nafte i prinosi na obveznice porasli

Na svjetskim su burzama cijene dionica prošloga tjedna pale jer je ulagače zabrinuo rast cijena nafte za više od

Read More...
vino

Udruga Bregovita Hrvatska – u središnjoj Hrvatskoj berba grožđa počela u kolovozu

Rujanske berbe grožđa postaju stvar prošlosti i u središnjoj Hrvatskoj te se zbog klimatskih promjena posljednjih godina pomiču prema

Read More...
izvoz-uvoz-kontejneri

JD.com ponudio EK-u korektivne mjere u istrazi akvizicije Ceconomyja

Kineski div internetske trgovine JD.com ponudio je Europskoj komisiji (EK) korektivne mjere u okviru istrage o ponudi vrijednoj 2,5 milijarde

Read More...

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design