Donacija dm-a u iznosu od 67.595 kuna za nastavak istraživanja raka prostate

In DOP
Donacija dm

U srijedu, 26. siječnja, dm je Institutu Ruđer Bošković predao donaciju u iznosu od 67.595 kuna koja je namijenjena nastavku istraživanja raka prostate. Donacija je ostvarena u suradnji sa Satiričkim kazalištem Kerempuh u sklopu kampanje Movember, u kojoj je dm, uz moto #budisuperheroj, pozvao sve muškarce na bolju brigu o zdravlju i redovite liječničke preglede.

„Već dugi niz godina u dm-u nastojimo potaknuti razvoj svijesti naših sugrađana o važnosti preventivnih i redovitih liječničkih pregleda. Želimo pokazati da je briga o zdravlju iznimno važna te ujedno podržati institucije i ustanove koje svakodnevno rade na unapređenju zdravlja. Ponosni smo što već šestu godinu zaredom pružamo podršku istraživanju novih načina liječenja i dijagnosticiranja raka prostate“, izjavila je Gordana Picek, prokuristica i voditeljica resora Nabave i marketinga u dm-u.

Tijekom šest godina suradnje s Institutom Ruđer Bošković, dm je za istraživanje raka prostate osigurao više od 340.000 kuna, što je rezultiralo otkrićem novih potencijalnih prognostičkih markera koji se koriste za probir, rano otkrivanje, potvrdu dijagnoze, predviđanje odgovora na terapiju i nadziranje progresije bolesti.

„Važnost podrške koju nam već šest godina ukazuje dm u borbi protiv raka prostate najbolje se vidi na rezultatima koje smo ostvarili. Uz otkriće novih potencijalnih prognostičkih markera, dosadašnja suradnja rezultirala je i novim spoznajama o molekularnim mehanizmima stvaranja otpornosti na hormonsku terapiju. U ime Instituta Ruđer Bošković, zahvaljujem dm-u na donaciji i dugogodišnjoj podršci radu Laboratorija za nasljedni rak Zavoda za molekularnu medicinu Instituta Ruđer Bošković“, naglasio je dr. sc. David Matthew Smith, ravnatelj Instituta Ruđer Bošković.

Ovogodišnja donacija namijenjena je istraživanju komunikacije tumorskih stanica sa zdravim stanicama unutar tkiva prostate te načina na koji mikrookoliš, u kojem se tumorske stanice razvijaju, doprinosi njihovoj otpornosti na lijekove.

You may also read!

wall

Wall Street prošloga tjedna pao, europske burze porasle

Na Wall Streetu su cijene dionica prošloga tjedna pale jer se očekuje usporavanje rasta američkog gospodarstva, dok su europski

Read More...
Valamar

Poduzetnici u turizmu upozoravaju na otežano zapošljavanje stranaca

Turistički poduzetnici upozoravaju ovih dana na poteškoće u zapošljavanju stranih radnika zbog nove regulative, žaleći se da će to

Read More...
Podravka Agri

Podravka Agri dogovorila povećanje plaća i ostalih materijalnih prava za svoje radnike u poljoprivrednim kompanijama

Pregovarački timovi Belja, PIK-a Vinkovci i Vupika, a pod okriljem Podravke Agri, te reprezentativnih sindikata – Sindikata PPDIV, HUS

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design