Infobip i treću godinu zaredom proglašen Liderom u Gartner® Magic Quadrant™ 2025. za komunikacijske platforme kao uslugu (CPaaS)

In Tvrtke i tržišta
Silvio Kutic

Globalna komunikacijska platforma Infobip je i 2025. proglašena Liderom u Gartnerovom Magic Quadrant izvješću za komunikacijsku platformu kao uslugu (CPaaS)*, treću godinu zaredom. Ove je godine kompanija je najdalje pozicionirana u “Potpunosti vizije”, što dodatno potvrđuje status globalnog CPaaS lidera.

Magic Quadrant** izvješća temelje se na detaljnom istraživanju tržišta i prikazuju kako se pružatelji usluga pozicioniraju prema svojoj sposobnosti izvršavanja zadataka/provedbe i viziji. Pružatelji usluga svrstani su u četiri kategorije: Lideri, Izazivači, Vizionari i Nišni igrači. Gartnerovo istraživanje pomaže tvrtkama da odaberu najbolje rješenje prema svojim specifičnim potrebama. Kao Lider, Infobip je prepoznat i po svojoj sposobnosti provedbe i potpunosti vizije.

Infobip pruža komunikacijska rješenja za vodeće globalne tvrtke poput Microsofta, Ubera, Mete, AXA Partnersa i Haas F1 Teama. Njegova višekanalna platforma uključuje glas, SMS, e-poštu i RCS, uz napredne AI mogućnosti. Partnerstva s tvrtkama poput Deutsche Telekoma, NVIDIE i Telefónice dodatno potvrđuju njegovu ulogu u razvoju nove generacije komunikacijske i AI infrastrukture.

Infobip oblikuje budućnost CPaaS-a inovacijama u području umjetne inteligencije i automatizacije. Njegov AI Hub povezuje agentski i generativni AI s naprednom analitikom za skalabilnu korisničku angažiranost. Istovremeno predvodi u razvoju RCS poslovnih poruka i širenju Network API-ja, potvrđujući svoju tehnološku prednost.

Silvio Kutić, CEO Infobipa, izjavio je: „Ne sudjelujemo samo u razvoju komunikacija, mi ih aktivno oblikujemo zajedno s korisnicima i partnerima. Nastavit ćemo predvoditi promjene u načinu na koji se globalne tvrtke povezuju i rastu. Gartnerovo priznanje za nas je snažna potvrda liderske pozicije, inovacija i strateške usmjerenosti.”

You may also read!

wall-str

Europski ulagači oprezni, indeksi stagniraju

Na europskim se burzama u ponedjeljak ujutro trguje oprezno, pa burzovni indeksi stagniraju, dok ulagači čekaju nove vijesti koje

Read More...
nafta

Nakon dva tjedna pada, cijene nafte blago porasle

Na svjetskim su tržištima cijene nafte prošloga tjedna blago porasle, nadoknadivši dio gubitka od prethodna dva tjedna, a tijekom

Read More...
INTERLIBER

Interliber dokazao da tiskana riječ živi

47. međunarodni sajam knjiga Interliber uspješno je priveden kraju na Zagrebačkom velesajmu. Od 11. do 16. studenoga, četiri paviljona

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design