Istarski vinari najavili izradu strategije razvoja vinarstva

In Regionalni razvoj
istra

Istra će izraditi strategiju razvoja vinarstva i vinogradarstva do 2030. godine, a kako bi ta županija ostala regija lider u proizvodnji vina u širem okruženju, zaključeno je u četvrtak na sastanku istarskog župana Valtera Flega s čelnicima udruge Vinistra i istarskih vinarskih kuća.

“Istra je napravila izrazito velike iskorake u smislu ulaganja u nasade vinove loze i nove poljoprivredne tehnike te stvaranju brenda istarskog vina, što je omogućilo značajne uspjehe naših vina”, istaknuo je Flego, poručujući i kako je sada pravi trenutak za izradu strategije razvoja vinarstva i vinogradarstva do 2030. godine.

Strategija bi omogućila praćenje svjetskih trendova u području vinarstva. čime bi istarski vinari napravili dodatni iskorak u pozicioniranju na tržištu, širenju izvoznih tržišta te povećanja konkurentnosti, istaknuto je na sastanku na kojem su bili i predsjednik udruge Vinistra Nikola Benvenuti i predstavnicima istarskih vinskih kuća,.

“Istarska županija te gradovi i općine snažno podržavaju potrebu izrade jednog kvalitetnog dokumenta koji će dati smjernice razvoja istarskog vinarstva te ćemo, nastavno na dosadašnju izvrsnu suradnju s našim vinarima, zajednički pomoći u osiguravanju sredstava za izradu strategije”, poručio je Flego, dodajući kako je potrebno raditi i djelovati na jednom novom razvojnom putu istarskog vinarstva i to upravo konsenzusom i zajedništvom vinara i javnog sektora.

Istaknuo je kako je glavni cilj projekta zadržavanje statusa regije lidera u vinarskoj proizvodnji, jačanje brenda i oznake Istrian Quality (IQ) te razvoj Istre kao eko regije.

Na sastanku je stoga zaključeno da će se unutar udruge Vinistra, koja okuplja gotove sve istarske vinare, voditi razgovori o glavnim ciljevima koji se žele postići u vinarstvu, a zatim će se strategijom definirati svi koraci i aktivnosti koje će se provoditi u budućem dugoročnom razdoblju. (H)

You may also read!

wall

Svjetske burze nestabilne, u fokusu poslovni rezultati kompanija

Nakon vrlo nestabilnog trgovanja, na Wall Streetu je prošloga tjedna Dow Jones indeks dosegnuo rekordnu razinu, dok su S&P

Read More...
nafta

Cijene nafte porasle iznad 68 dolara, ulagače razočarali iransko-američki pregovori

Cijene nafte porasle su u petak na međunarodnim tržištima iznad 68 dolara budući da je ulagače razočarao otvoreni ishod

Read More...
Hrvatska napredovala u digitalnoj transformaciji

Hrvatska napredovala u digitalnoj transformaciji

Hrvatska je napredovala u digitalnoj transformaciji te gotovo svi parametri pokazuju da je na razini odnosno iznad prosjeka EU, istaknuto je u

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design