Izdavačka kuća Mate nastupa na ovogodišnjem Interliberu

In Prikazi knjiga
mate

Izdavačka kuća Mate d.o.o. marketing tehnologija predstavlja na ovogodišnjem Interliberu nekoliko vrhunskih izdanja. Novitet je i to da smo promijenili poziciju izložbenog prostora i sad nas možete pronaći u paviljonu 5, štand 14B. Posjetitelje očekuju popusti do 70 %, 1 mjesec besplatnog pristupa e-knjigama na www.ebook024.com i nagradna igra.

Pozivamo sve posjetitelje u paviljon 6 na sljedeća događanja:

  • U srijedu, 08. 11. 2023. u 14 sati knjigu „Sjećanja i prilozi za povijest diplomacije RH, Prvo desetljeće, br. 6“ predstavit će članovi Hrvatskog diplomatskog kluba na pozornici u paviljonu 6 Zagrebačkog velesajma.
  • U petak, 10.11.2023. u 15.30 sati održava se panel na temu Umjetna inteligencija: Što znamo? Kamo nas vodi? na pozornici u paviljonu 6 Zagrebačkog velesajma.

Na panelu u petak sudjeluju: Boris Debić, magistar fizike, veteran Silicijske doline, Googleov tehnolog i CHO koji je u sjedištu tvrtke proveo 15 godina u periodu najbržeg rasta, a danas predaje UI na Zagrebačkoj školi ekonomije i menadžmenta, direktor je ZŠEM AI:X:Laba i urednik za znanost na multimedijalnoj platformi Radio 808. Dorian Wild, magistar fizike i geofizike i diplomirani ekonomist, trenutno radi na ZŠEM-u gdje drži predavanja iz predmeta vezanih uz ekonomiju/UI i voditelj je Odjela za obradu prirodnog jezika ZŠEM-ovog AI:X:Laba.

Moderator panela: Goran Pirš, radioaktivan od eksplozije Radija 101, Orwellove 1984. godine. Kao slobodni agent (“freelancer”) surađuje s brojnim klijentima (HTV, Disney, Turner, Apple, Google, Google Lunar X-Prize…). Trenutno zrači na internet Radiju 808, odnosno istoimenoj multimedijskoj platformi.

Od novih izdanja izdvajamo šesti svezak edicije „Sjećanja i prilozi za povijest diplomacije RH, Prvo desetljeće“.
Šesta knjiga je dio ciklusa posvećenog počecima hrvatske diplomacije i prvih hrvatskih diplomata, tijekom prvog desetljeća hrvatske neovisnosti – od raspada bivše jugoslavenske države, preko velikosrpske agresije i obrane, borbe za međunarodno priznanje i ulazak Hrvatske u članstvo u međunarodnim institucijama, pa do početka puta prema euro-atlantskim integracijama.

Poput prethodnih pet, i ova šesta knjiga donosi svjedočanstva, sjećanja i priloge ključnih aktera kao doprinos izučavanju hrvatske diplomacije i njezine povijesti.

Svi zainteresirani za znanost, ekonomiju, povijest ili jednostavno nešto između što nastaje preklapanjem tih triju područja, vjerojatno će uživati čitajući knjigu „Grafen“. Ako ste već upoznati s pojmom grafena, tada će vam možda biti posebno zanimljiv njegov povijesni razvoj i otkriće.

Knjiga donosi priču o slučajnom otkriću grafena, vrlo moćnog materijala koji će promijeniti način kako pristupamo proizvodnji, ali i upotrebi mnogih proizvoda koje dosada nismo imali u vidu. Prethodne tehnološke revolucije naučile su nas mnogočemu. Svako novo otkriće omogućilo nam je probijanje eksperimentalnog područja te omogućilo ostvarenja izvan naših očekivanja. Velika je vjerojatnost da će nam otkriće grafena omogućiti oslobađanje okova upotrebe metalnih žica i dovesti nas u bežično razdoblje.

Iz ponude još izdvajamo knjigu Bernarda Marra „Umjetna inteligencija u praksi” u kojoj autor donosi detaljna istraživanja o 50 kompanija koje su uspješno integrirale UI u svoju poslovnu praksu.

Knjiga razotkriva i pojašnjava kako se Umjetna inteligencija (UI) i strojno učenje mogu koristiti za rješavanje uobičajenih poslovnih izazova te otvara vrata novim mogućnostima koje često znaju premašiti očekivanja. Knjiga daje uvid u najvažnije gigante UI poput Googlea, Microsofta, Amazona, Alibabe, kao i lidere u drugim industrijama koji gledaju u budućnost.
Jedna od najprodavanijih knjiga u 2023. godini je „Psihologija novca“ Morgana Housela.

Housel donosi 19 kratkih priča koje istražuju neobične načine na koje ljudi promišljaju o novcu i uči nas kako bolje razumjeti jednu od najvažnijih stvari u našem životu. Čitajući knjigu danas, sutra ili za 10 godina dojam je isti jer priče koje je Morgan ispričao temelje se na ljudskoj psihologiji, odnosno našim slabostima prilikom upravljanja novcem.

Knjiga „Je li (se) Zapad izgubio?“ Kishorea Mahbubanija odgovara na pitanje Zašto se Zapad osjeća izgubljenim, a odgovor leži u činjenici da je na početku dvadeset prvoga stoljeća povijest okrenula novu stranicu, možda najznačajniju stranicu koju je čovječanstvo ikada preokrenulo – ali Zapad odbija prihvatiti ili prilagoditi se ovoj novoj povijesnoj eri. Autor je nedavno gostovao na Weekend Media Festivalu u Rovinju.

U 2024. najavljujemo izlazak temeljnog udžbenika iz područja umjetne inteligencije „Umjetna inteligencija, Moderan pristup“, Stuarta Russella i Petera Norviga (Original: Artificial Intelligence – a Modern Approach) i knjige „Revolucija umjetne inteligencije u medicini“ koja predstavlja prekretnicu u svijetu medicine, ali i prevođenju jer smo je preveli uz pomoć umjetne inteligencije (GPT-4).

Više o svim našim izdanjima možete pogledati na www.mate.hr

You may also read!

mlijeko

Ministar Dabro s predstavnicima Odbora za mljekarstvo HPK

Potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede, šumarstva i ribarstva Josip Dabro održao je u srijedu sastanak s predstavnicima Odbora za

Read More...
Super Konzum Križevci

U 2023. rast prihoda trgovaca na malo za milijardu eura

Istraživanje tržišta trgovine na malo mješovitom robom koje je provela Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja (AZTN) pokazalo je da

Read More...
Valamar hotel turizam

Komercijalni smještaj u srpnju s 2 posto manje turista i 0,5 posto više noćenja

U komercijalnom smještaju u srpnju je boravilo 4,4 milijuna turista ili dva posto manje nego u istom lanjskom mjesecu,

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design