Izvoz jaja porastao za 133 posto

In Izvoz
jaja

Iako je proizvodnja kokošjih jaja u Hrvatskoj u 2017. iznosila 654 milijuna komada, što je pad za oko 9 milijuna komada (1,4 posto) u odnosu na 2016. kada smo proizveli 663 milijuna, bilježe se pozitivni trendovi u izvozu, odnosno uvozu konzumnih jaja.

Tako smo prošle godine uvezli 90,5 milijuna jaja u vrijednosti 5 milijuna eura što je pad za 28 posto u usporedbi s 2017. kada smo uvezli 94,8 milijuna jaja vrijednih 6,4 milijuna eura. Istovremeno nam je izvoz porastao za gotovo 133 posto, sa 900.000 eura u 2017. (13,6 milijuna jaja) na 2,1 milijuna eura u 2018. (24,4 milijuna jaja).

Budući da statistika već tradicionalno pokazuje povećan uvoz jaja u uskrsnom mjesecu, isto možemo očekivati i u 2019. godini. Naime, porast uvoza prije Uskrsa u posljednjih nekoliko godina varira od 30 do 60 posto.

Samo u ožujku prošle godine smo uvezli gotovo 6 milijuna jaja, što je značajan porast u odnosu na prva dva mjeseca 2018. kad je uvezeno 7,4 milijuna.

You may also read!

Podravka Agri

Podravka Agri dogovorila povećanje plaća i ostalih materijalnih prava za svoje radnike u poljoprivrednim kompanijama

Pregovarački timovi Belja, PIK-a Vinkovci i Vupika, a pod okriljem Podravke Agri, te reprezentativnih sindikata – Sindikata PPDIV, HUS

Read More...
tsmc

Skok prihoda i dobiti tajvanskog proizvođača čipova na početku godine

Tajvanski proizvođač čipova TSMC izvijestio je u četvrtak o skoku prihoda i dobiti u prvom tromjesečju, istaknuvši da je

Read More...
Rastuća potražnja za vezovima: D-marin se širi kako bi ispunio globalne potrebe

Rastuća potražnja za vezovima: D-marin se širi kako bi ispunio globalne potrebe

Kao odgovor na rastuću globalnu potražnju za vezovima za superjahte, D-Marin sada u okviru svoje ponude premium marina nudi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design