Pojačani porezni i carinski nadzori tijekom Adventa i blagdana

In Porezi / zakoni
inspektorat

Ovlašteni službenici Ministarstva financija, Porezne i Carinske uprave će tijekom Adventa i predstojećih blagdana, u razdoblju od 29. studenoga ove godine do 7. siječnja 2026. provoditi pojačane nadzorne aktivnosti na području cijele Republike Hrvatske kod poreznih obveznika koji isporuke dobara i/ili obavljene usluge naplaćuju u gotovini, objavila je u petak Porezna uprava na svojim internetskim stranicama.

Obzirom da se u sustavu fiskalizacije svakodnevno prate podaci o fiskaliziranim računima, nadzorne aktivnosti, kako su naveli, bit će ciljane i temeljene na prethodno provedenoj analizi.

“Primjenom suvremenih metoda i IT Sustava fiskalizacije obavljat će se provjera izdavanja i evidentiranja računa u realnom vremenu. Cilj je otkriti porezne obveznike koji ne poštuju porezne propise, te osigurati pravednije i konkurentnije okruženje za sve koji posluju u skladu sa zakonom”, istaknuli su iz Porezna uprave. Podsjećaju kako “nema tolerancije prema poreznim obveznicima koji ne izdaju račune i time narušavaju financijsku disciplinu”.

Iz Porezne uprave su pozvali građane te pravne i fizičke osobe da sve uočene nepravilnosti s kojima se susreću prijave putem besplatnog telefona 0800-10-01, web servisa “Pišite nam“ https://pisitenam.porezna-uprava.hr, mobilne aplikacije mPorezna ili dolaskom u najbližu ispostavu Porezne uprave.

Također podsjećaju građane da ne zaborave tražiti račun pri svakom plaćanju gotovinom “jer bez računa se ne računa”.

(Hina)

You may also read!

Nautičari proglasili zadarski D-Marin Borik najboljom marinom na Jadranu

Nautičari proglasili zadarski D-Marin Borik najboljom marinom na Jadranu

U izboru u kojem je sudjelovalo gotovo 4.500 nautičara, marina D-Marin Borik u Zadru osvojila je prvo mjesto i

Read More...
CroAGRO Modernpak i Intergrafika

CroAGRO, Modernpak i Intergrafika

Na press konferenciji na Zagrebačkom velesajmu najavljena su tri specijalizirana sajma koja će se održati od 4. do 7.

Read More...
izvoz-dizalice-kontejneri

Njemački izvoznici će 2026. manje gubiti na američkom tržištu nego ove godine

Njemački izvoznici će i iduće godine zbog carina izgubiti dio posla na svom najvažnijem tržištu – američkom. Pad će,

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design