Rat i inflacija zaustavili su procvat online trgovine

In Vijesti iz svijeta
Onlajn trgovina

Zbog svakodnevnog povećanja cijena njemački potrošači počeli su paziti na svaki peni, ne samo u trgovinama, već i u online kupovini koja je cvjetala od početka pandemije do ukrajinskog rata.

Međutim, od početka rata online kupovina i narudžba putem pošte ušli su u recesiju, pokazuju podaci Udruge E-Commerce. Od početka travnja do sredine svibnja, brojke su pale za 6,7 ​​posto na godišnjoj razini.

Ljudi su puno manje kupovali “uradi sam” predmeta za rukotvorine, cvijeće, opremu za automobile i motocikle, kao i elektroničke uređaje. “Vidimo dvostruki učinak – normalizaciju prometa i ovo ratno zlo koje potresa potrošače”, rekao je u četvrtak glasnogovornik udruge Frank Düssler.

Dodao je da prognoza za dugoročni rast online trgovine stoji, ali da je ranija prognoza od 12 posto godišnje vjerojatno neodrživa. Prema njemačkom zavodu za statistiku, maloprodaja je od ožujka do travnja pala za realnih 5,4 posto, a nominalno za 4,7 posto.

dpa GermanyToday

You may also read!

Erste bank

Erste banka od 1.3. smanjuje kamatne stope na nove stambene kredite

Erste banka donijela je odluku o smanjenju kamatnih stopa na nove stambene kredite uz status klijenta, koja će na

Read More...
fiskal

“Bez računa se ne računa”: Poreznim obveznicima uručeno 216 prekršajnih maloga

Porezna uprava (PU) u petak je izvijestila da je tijekom nagradnog natjecanja "Bez računa se ne računa" provjereno 3,8

Read More...
Dalibor Kratohvil

HOK: Natječaje za EU sredstva potrebno je prilagoditi obrtnicima

EU prilike za obrtnike tema okupljanja stručnjaka sljedećeg tjedna Prema analizi podataka o odobrenim projektima iz posljednje tri godine, sudjelovanje

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design