U sedam mjeseci prodaja novih automobila veća 21 posto, u srpnju 15,3 posto

In Tvrtke i tržišta
Analitičari te poraste objašnjavaju uglavnom nabavkom novih automobila rent-a-car agencija. Od početka godine do kraja srpnja najviše je prodano Volkswagenovih vozila, 5.361, uz udjel u ukupnoj prodaji od 14,8 posto, a slijedi Opel sa 3.971 prodanim vozilom (udjel 11 posto) te Škoda koje je prodano u 3.545 komada (udjel 9,8 posto).  Na četvrtom je mjestu Renault s 3.429 prodanih vozila i udjelom od 9,5 posto, dok je peti Ford s 2.252 vozila uz udjel u ukupnoj prodaji od 6,2 posto.  U prvih sedam ovogodišnjih mjeseci u Hrvatskoj je najprodavaniji model bio Renault Clio sa 1.862 komada, a u srpnju najviše se kupovao VW Golf (291). Slijede Ford Focus (194), Škoda Octavia (185), Suzuki Vitara (149), i Renault Clio (146). Prodano je i 157 Audija, 96 Mercedesa i 84 BMW-a.  Prema pogonskom gorivu, od siječnja do kraja srpnja, od ukupne prodaje, prodano je 44 posto benzinaca (15.963), 55 posto dizelaša (19.983), uz 13 električnih vozila i 292 hibrida.

ZAGREB, 7. kolovoza 2017. – U sedam mjeseci ove godine u Hrvatskoj je prodano 36.276 novih putničkih automobila što je 21 posto više nego u istom prošlogodišnjem razdoblju, dok je u srpnju prodano 4.125 novih auta, 15,3 posto više nego lani, podaci su Promocije plus objavljeni u ponedjeljak.

Analitičari te poraste objašnjavaju uglavnom nabavkom novih automobila rent-a-car agencija.
Od početka godine do kraja srpnja najviše je prodano Volkswagenovih vozila, 5.361, uz udjel u ukupnoj prodaji od 14,8 posto, a slijedi Opel sa 3.971 prodanim vozilom (udjel 11 posto) te Škoda koje je prodano u 3.545 komada (udjel 9,8 posto).
Na četvrtom je mjestu Renault s 3.429 prodanih vozila i udjelom od 9,5 posto, dok je peti Ford s 2.252 vozila uz udjel u ukupnoj prodaji od 6,2 posto.

U prvih sedam ovogodišnjih mjeseci u Hrvatskoj je najprodavaniji model bio Renault Clio sa 1.862 komada, a u srpnju najviše se kupovao VW Golf (291). Slijede Ford Focus (194), Škoda Octavia (185), Suzuki Vitara (149), i Renault Clio (146). Prodano je i 157 Audija, 96 Mercedesa i 84 BMW-a.
Prema pogonskom gorivu, od siječnja do kraja srpnja, od ukupne prodaje, prodano je 44 posto benzinaca (15.963), 55 posto dizelaša (19.983), uz 13 električnih vozila i 292 hibrida. (H)

You may also read!

Mislav Balković izabran za predsjednika HUP-a

Mislav Balković izabran za predsjednika HUP-a

Na današnjoj 87. izbornoj sjednici Vijeća članova, za predsjednika Hrvatske udruge poslodavaca (HUP) u narednom trogodišnjem mandatu izabran je

Read More...
IKEA Studio za planiranje u Rijeci (1)

U Rijeci otvoren IKEA Studio za planiranje

U Rijeci je, u četvrtak, 2. listopada, u sklopu Galerije Bakar u industrijskoj zoni Kukuljanovo, otvoren novi IKEA Studio

Read More...
CROAGRO 696x392

Sajmovi posvećeni poljoprivredi, hrani i zdravim stilovima života na Zagrebačkom velesajmu od 4. do 7. 12. 2025.

SAJMOVI KOJI POKREĆU SVE ŠTO JE POLJOPRIVREDA SPOJILA Najvažniji događaj u poljoprivredi – CroAGRO, međunarodni sajam poljoprivrede, poljoopreme i mehanizacije,

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design