Turističkim zajednicama dodijeljeno 7,3 milijuna eura za 147 projekata

In Iz zemlje
Turističkim zajednicama dodijeljeno 7,3 milijuna eura za 147 projekata

Sredstva dodijeljena i za TOP događanja

Ministar turizma i sporta Tonči Glavina i direktor Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić predali su ugovore za projekte regionalnih turističkih zajednica na turistički nedovoljno razvijenom području i kontinentu, kao i za projekte udruženih turističkih zajednica. Dodijeljeno je 4,1 milijun eura za 39 projekata, dok je udruženim turističkim zajednicama dodijeljeno 3,2 milijuna eura za 108 projekata.

„Ovi projekti iznimno su važni za daljnji još snažniji razvoj našeg kontinentalnog turizma i drago nam je što se svake godine prijavljuje sve više kvalitetnih projekata, koji obogaćuju našu ponudu. Od 2021. godine od kada su krenula financiranja iz ova dva fonda, što smo omogućili izmjenom paketa turističkih zakona, financirano je ukupno oko 1800 projekata regionalnih i lokalnih turističkih zajednica vrijednih gotovo 40 milijuna eura. Ova ulaganja potvrđuju i usmjerenje Vlade Republike Hrvatske na razvoj cjelogodišnjeg i regionalno uravnoteženog turizma za što je razvoj turizma na kontinentu jedan od glavnih preduvjeta. Zato smo u našem mandatu za to izdvojili rekordna sredstva te je od 2016. godine putem državnog proračuna i EU fondova za projekte privatne i javne turističke infrastrukture i proizvode na kontinentu dodijeljeno više od 312 milijuna eura“, rekao je ministar Glavina.

Među odabranim događanjima su primjerice ATP Turnir Plava Laguna Croatia Open Umag, INmusic festival #17, SEA STAR festival, LMF Festival 2025, Sonus festival, HIGHLANDER Velebit, Melodije Jadrana, DOBRO World Cup Osijek, Porcijunkulovo 2025. i dr.

„Dodijeljena sredstva za cilj imaju kontinuirano jačanje ukupne turističke ponude, razvoj novih proizvoda i poticanje turizma na onim područjima na kojima imamo velike potencijale daljnjeg razvoja. Zaprimili smo vrlo kvalitetne prijedloge i projekte, što potvrđuje i podatak kako je prihvaćeno 39 prijava zaprimljenih od strane regionalnih turističkih zajednica, dok je od udruženih turističkih zajednica prihvaćeno 108 projekata. Vjerujem kako će svi prihvaćeni projekti, ali i suradnje s ukupno 30 organizatora TOP događanja hrvatskom turizmu osigurati atraktivnost, autentični doživljaj i kvalitetu, jedne od najvažnijih parametara na temelju kojih će brojni ljubitelji putovanja u ovoj, ali i u idućim godinama birati svoje destinacije“, zaključio je direktor Staničić.

Pripremio: Tomislav Radić

You may also read!

Glavina

Novi Zakon o ugostiteljskoj djelatnosti za suzbijanje “rada na crno” u turizmu

Novi Zakon o ugostiteljskoj djelatnosti donosi novosti u suzbijanju zlouporaba te "crne i sive ekonomije" u turizmu, pa tako i obvezu

Read More...
Biograd dobiva jedinstveni obiteljski hotelski kompleks u čiju obnovu će biti utrošeno 18 milijuna eura

Biograd dobiva jedinstveni obiteljski hotelski kompleks u čiju obnovu će biti utrošeno 18 milijuna eura

Hotel Adria u Biogradu na Moru ulazi u završnu fazu opsežne obnove nakon što ga je preuzela domaća turistička

Read More...
Podravka

Podravka Agri: Proljetna sjetva u tijeku, planira se znatno veći uzgoj krumpira

U tijeku je proljetna sjetva na oranicama Podravke Agri, koja se odvija u optimalnim uvjetima zahvaljujući dovoljnim količinama vlage

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design