Uskrsna potrošnja pala za 14 posto

In Trgovina na malo
1-Tomislava Ravlić

„Ove godine smo za uskrsne blagdane potrošili 1,194 milijardi kuna, što je za 14 posto manje u odnosu na isto razdoblje lani kada je potrošnja u svim djelatnostima iznosila 1,4 milijarde kuna. Iako je pad osjetan, ove brojke pokazuju da gospodarstvo nije stalo, unatoč posljedicama zabrane i ograničenja rada zbog koronavirusa“, istaknula je direktorica Sektora za trgovinu Hrvatske gospodarske komore Tomislava Ravlić.

Prema podacima Porezne uprave, u promatranom razdoblju (od velikog četvrtka do uskrsnog ponedjeljka), ukupno je u trgovini fiskalizirano 976 milijuna kuna, a u trgovini na malo 838,2 milijuna kuna.

„Ako uzmemo u obzir da u ove brojke nisu uključeni rezultati prodaje OPG-ova online kanalima koji su osjetno porasli u zadnjih nekoliko tjedana, možemo reći da se zasad sasvim solidno nosimo s krizom, odnosno da nema drastičnog pada potrošnje kojeg smo se svi pribojavali“, zaključila je Ravlić.

You may also read!

KLM-ov prvi Airbus A350 nosit će ime slavne Rembrandtove „Noćne straže“

KLM-ov prvi Airbus A350 nosit će ime slavne Rembrandtove „Noćne straže“

KLM će svoj prvi zrakoplov Airbus A350 nazvati Noćna straža (The Night Watch), prema jednom od najpoznatijih djela nizozemskog

Read More...
Najam plovila na Krku: Sve što trebate znati prije nego unajmite brod

Najam plovila na Krku: Sve što trebate znati prije nego unajmite brod

Zašto odabrati najam plovila na Krku Otok Krk već godinama slovi kao jedna od najpoželjnijih destinacija na Jadranu, ali ono

Read More...
Branimir Gospić

Moontop proširio partnersku mrežu za tisuće korisnika, dogovorena suradnja i s trgovačkim lancem Studenac

Hrvatska digitalna platforma za upravljanje benefitima zaposlenika Moontop i trgovački lanac Studenac uspostavili su poslovnu suradnju koja omogućuje potpunu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design