U prvih sedam mjeseci prodano 35 posto više automobila nego lani

In Trgovina na malo
auto

U Hrvatskoj je u prvih sedam mjeseci ove godine prodano 39.010 novih putničkih vozila što je 34,8 posto više nego u istom razdoblju prošle godine kada ih je prodano 28.925, dok je samo u srpnju prodano 5.211 novih vozila uz pad od 3,3 posto u odnosu na lanjski srpanj, podaci su Promocije plus.

Najviše novih vozila u dosadašnjem dijelu godine prodao je Volkswagen, njih 4.741 pa VW ima udjel od 12,1 posto u ukupnoj prodaji. Na drugom mjestu je Renault s 4.560 novih prodanih vozila i udjelom od 11,6 posto, a treća je Škoda (4.128 prodanih vozila i udjel od 10,5 posto).

Četvrto mjesto najprodavanijih novih vozila od siječnja do kraja srpnja drži Kia s 2.820 vozila i udjelom od 7,2 posto, a peta je Dacia (2.452 prodanih novih vozila i udjel od 6,2 posto).

Najprodavaniji novi model u srpnju bila je Škoda Octavia koje je prodano 277 komada. Slijedi Renault Clio s 245 vozila. VW Taigo imao je prodaju od 140 vozila, a Renault Captur tek jedno vozilo manje. Na petom mjestu najprodavanijih novih vozila u srpnju je Kia Stonic kojih je prodano 135.

Prema pogonskom gorivu, u prvih sedam mjeseci prodano je 20.572 ili 52,7 posto benzinaca, 8.984 ili 23 posto hibrida, te 7.390 dizelaša (18,9 posto).

Potpuno električnih vozila i vozila na plin prodano je gotovo identično, po 2,6 posto u ukupnoj prodaji, LPG-a 1.033, električnih tek dva manje. (H)

You may also read!

Veliki iskorak hrvatskih IT firmi u turizmu

Veliki iskorak hrvatskih IT firmi u turizmu

Švicarski Travelnode akvizirao zadarski Rentlio Udruživanjem s dubrovačkim Phobsom nastaje najjača hospitality-tech platforma u ovom dijelu Europe   Travelnode, hospitality-tech platforma sa

Read More...
automobili-auti-vozila

Prodaja automobila u EU snažno ubrzala u lipnju

Prodaja automobila u Europskoj uniji naglo je ubrzala u lipnju, uz val potražnje za elektrificiranim modelima i kontinuirano slabljenje

Read More...
podravka

Grupa Podravka u prvih šest mjeseci 2026. ostvarila rast prihoda unatoč makroekonomskoj neizvjesnosti

Grupa Podravka je i u prvih šest mjeseci 2026. nastavila uspješno poslovati, uz rast prihoda u svim segmentima (Prehrana,

Read More...

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design