Financial Times svrstao zagrebački advent među najbolje svjetske božićne sajmove

In Vijesti iz svijeta
advent

Ugledni britanski Financial Times svrstao je Advent Zagreb 2023. među najbolje svjetske božićne sajmove.

“Zagreb svoje božićne aktivnosti ne ograničava samo na jedno mjesto – adventsko ozračje obuzme cijeli grad, a čini se da je svaki kutak posvećen predbožićnoj radosti”, piše Financial Times.

“Tradicionalne delicije poput fritula i sarme mogu se kušati među svjetlucavim božićnim ukrasima u parku Zrinjevac i na Trgu bana Jelačića, dok se glazbeni nastupi odvijaju u Caffeu Matoš i sa zagrebačkih balkona. Vrhunac je fuliranje, a tu su i DJ-evi i ulična hrana na Strossmayerovom trgu, gdje najbolji gradski kuhari pripremaju tradicionalna istarska jela. Sajam traje od 2. prosinca do 7. siječnja”, piše Financial Times.

Ta ugledna britanska poslovna novina Advent Zagreb smjestila je uz bok sajmovima u estonskom Tallinu, engelskom Bathu, francuskom Montbéliardu, američkim San Franciscu i Chicagu, danskom Kopenhagenu te Beču i Sigapuru.

To su, uz Zagreb, najbolji svjetski božićni sajmovi u izboru Financial Timesa.

Advent Zagreb 2023, kako je službeno ime sajma, otvoren je u subotu 2. prosinca paljenjem prve adventske svijeće na Trgu bana Jelačića.

Tada je otvorena i većina lokacija Adventa, osim nekoliko koje kreću kasnije, poput programa Veliki, veliki Božić na Svačićevom trgu koji će startati 9. prosinca, Bal na Mažurancu od 15. prosinca, a Ledena bajka u Ribnjaku od 16. prosinca.

Predviđeno je održavanje oko sto raznih koncerata, pa će tako prvi puta nastupiti australski zborovi, obilježit će se i 50 godina Dvorane Vatroslav Lisinski, bit će i koncerata na Gornjem gradu.

Poseban štih dat će koncerti s božićnih balkona, zagrebačke adventske razglednice, nastupi Zagrebačkog komornog orkestra, Zagrebačkih solista i drugih.

Od ostalih kulturnih događanja, tu si Advent u divljem srcu grada, Obrtnički Advent, Najkraći dan – ciklus kratkog filma, zatim flash mob u tramvaju, Advent u Etnografskom muzeju i izložba Slatki sveci.

Advent će kao i svake godine pridonijeti i jačanju turističkog prometa u Zagrebu. (H)

You may also read!

svi-900

GED 2026 – Sajmovi kao pokretači razvoja

Virovitica okupila vodeće ljude sajamske industrije na 12. međunarodnoj konferenciji o sajmovima i sajmovanju. Glavni organizatori bili su Suvremena

Read More...
Rekordan broj tvrtki sudjeluje na sajmu premium i luksuznih putovanja ILTM Cannes

Turizam u 2026.: Staničić otkriva prve rezultate i planove u novom mandatu

Trendovi i rezultati turističkog prometa u 2026. godini dosad su pozitivni i ukazuju na stabilnu poziciju Hrvatske na globalnom turističkom

Read More...
tanker

Kuvajt mjeri oporavak naftne proizvodnje nakon otvaranja Hormuza u tjednima

Kuvajt bi nakon otvaranja Hormuškog tjesnaca mogao obnoviti gotovo 70 posto proizvodnje nafte u roku od najviše osam tjedana,

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design