PDVSA potvrdila pregovore sa SAD‑om o isporukama venezuelanske nafte

In Vijesti iz svijeta
nafta

Venezuelanska državna naftna kompanija PDVSA potvrdila je u srijedu da sa Sjedinjenim Američkim Državama pregovara o prodaji nafte, po “međunarodnim cijenama”, naglasio je član upravnog odbora Wills Rangel.

PDVSA je u kratkom priopćenju objavila da s američkom vladom pregovara o “prodaji veće količine nafte u okviru postojećih komercijalnih odnosa između dviju zemalja”.

Točna količina barela nije navedena.

Američki predsjednik Donald Trump objavio je u utorak da je s Caracasom postigao dogovor o isporuci venezuelanske nafte u SAD, navodeći u objavi na društvenoj mreži da će Venezuela SAD‑u “predati” između 30 i 50 milijuna barela “sankcionirane” nafte.

Postupak se provodi po uzoru na aranžmane koji se koriste s međunarodnim kompanijama poput Chevrona i temelji se na isključivo komercijalnoj transakciji, uz poštivanje načela zakonitosti, transparentnosti i obostrane koristi, naglasila je venezuelanska kompanija u priopćenju.

Chevron je najveći venezuelanski međunarodni partner i trenutno kontrolira izvoz nafte u SAD, napominje Reuters.

SAD će venezuelanske barele morati kupovati po cijenama s međunarodnih tržišta, rekao je za Reuters član upravnog odbora PDVSA i sindikalni čelnik Wills Rangel.

“Ako žele kupiti (venezuelansku naftu), dobit će je u primjerenom roku i po međunarodnim cijenama”, rekao je Rangel, “a ne onako kako je to zamislio (američki predsjednik Donald Trump), kao da je nafta njihova jer smo im navodno nešto dužni”.

“Sjedinjenim Američkim Državama ne dugujemo ništa”, poručio je.

PDVSA potvrđuje da je i dalje spreman graditi saveze koji promiču nacionalni razvoj u korist venezuelskog naroda i podupiru globalnu energetsku stabilnost, stoji na kraju priopćenja venezuelanske tvrtke.

(Hina)

You may also read!

nafta

Cijene nafte blizu 105 dolara

Cijene nafte zadržale su se u petak na međunarodnim tržištima blizu 105 dolara, balansirajući između nagovještaja novog kruga pregovora Irana i

Read More...
radoš

Rastu ulaganja u investicijske fondove: Ulagatelja 13 posto više

Rast interesa prati i snažan rast imovine fondova, koja je dosegnula 4,2 milijarde eura Interes za ulaganja u investicijske fondove

Read More...
PBZ aranžirao izdanje miniobveznice u iznosu od 10 milijuna eura za Rudan d.o.o.

PBZ aranžirao izdanje miniobveznice u iznosu od 10 milijuna eura za Rudan d.o.o.

Privredna banka Zagreb (PBZ), dio Intesa Sanpaolo Grupe, aranžirala je 16. izdanje miniobveznica. Kao agent i pokrovitelj izdanja ukupne vrijednosti od 10 milijuna eura, PBZ

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design