Alkaloid AD Skoplje pozitivno poslovao u razdoblju od siječnja do rujna 2016. godine

In Tvrtke i tržišta
Alkaloid Skopje

Tvrtka Alkaloid AD Skopje postigla je pozitivne financijske rezultate u razdoblju od siječnja do rujna 2016. – pokazuje nerevidirano zasebno i nerevidirano konsolidirano izvješće o dobiti.

U razdoblju od siječnja do rujna, ukupna konsolidirana prodaja dostigla je 99,9 milijuna eura – povećanje od 5% u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Konsolidirana prodaja na domaćem je tržištu porasla za 2%, dok se ukupni konsolidirani izvoz tvrtke povećao za 7%. Od ukupne konsolidirane prodaje, 39% je realizirano na domaćem tržištu, dok je 61% realizirano na stranim tržištima. Raščlamba po regijama pokazuje da je u državama jugoistočne Europe ostvareno 34% prodaje, u Rusiji i ZND-u 7%, te 18% u državama zapadne Europe (EU i EFTA), dok je 2% ukupne konsolidirane prodaje ostvareno na drugim tržištima. Najveći rast na izvoznim tržištima zabilježen je u sljedećim državama: SAD – 74%, Rusija – 12%, Rumunjska – 56%, Slovenija – 17%, Poljska – 486%, Velika Britanija – 198%, Mađarska – 236%, itd.

Raščlamba ukupne konsolidirane prodaje prema grupama proizvoda pokazuje da se najbolje prodaju proizvodi iz segmenta Farmacija – 82%, od kojih bezreceptni lijekovi čine 18%, kardiovaskularni proizvodi – također 18%, neurološki proizvodi – 14%, antibiotici – 12%, itd. Segment Kozmetika, bilje, kemija čini 18% ukupne konsolidirane prodaje, odnosno Kemija – 3%, Kozmetika – 11% i Botanika – 4%.

Konsolidirani dohodak prije kamata, poreza i amortizacije (EBITDA), koji je dostigao 14,9 milijuna eura, porastao je za 9%, dok je neto konsolidirana dobit od 8,3 milijuna eura, porasla za 10%.

Ukupne investicije u dugotrajnu imovinu za razdoblje od siječnja do rujna 2016. iznosile su 8,9 milijuna eura.

You may also read!

trump

Trump ‘prizvao’ 500 mlrd dolara ulaganja tvrtki u podatkovne centre za AI u SAD-u

Skupina američkih tehnoloških tvrtki objavila je da će u iduće četiri godine uložiti do 500 milijardi dolara u gradnju

Read More...
Asli Oktay

BAT osmu godinu zaredom prepoznat kao najbolji globalni poslodavac, dio elitne skupine top 16 globalnih kompanija

BAT je osmu godinu zaredom dobio vrijedno priznanje Global Top Employer koji prepoznaje poslodavce koji osiguravaju vrhunske prakse zapošljavanja,

Read More...
Usporavanje rasta robne razmjene EU

Proširena trasa Sueskog kanala primit će brodove najkasnije krajem ožujka

Proširena trasa Sueskog kanala kod egipatskog Malog gorkog jezera bit će spremna za prihvat brodova u prvom kvartalu ove

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design