Dukat otkupljuje mlijeko od manjih mljekara

In Strateški savezi
Dukat

Dukat mliječna industrija otkupljuje mlijeko malih mljekara koje uslijed epidemije COVID-19 nemaju mogućnost prodaje svojih proizvoda na tržnicama diljem zemlje.

Naime, kako su mjere prevencije širenja koronavirusa dovele do privremenog zatvaranja tržnica diljem zemlje, manje mljekare i njihovi farmeri danas nemaju mogućnost plasiranja svojih proizvoda na tržište.

Kako bi očuvao proizvodnju mlijeka u Hrvatskoj Dukat je pokrenuo solidaran otkup mlijeka od manjih mljekara i njihovih farmera, u skladu sa svojim prerađivačkim kapacitetima, kako bi zajednički premostili ovo teško krizno razdoblje.

Proizvodnja mlijeka u Republici Hrvatskoj zadnjih deset godina neprekidno pada, kao i broj proizvođača mlijeka. Kako Hrvatska vlastitom proizvodnjom sirovog mlijeka za daljnju preradu zadovoljava manje od 50% svojih potreba, nužno je otkupiti i plasirati na tržište svaku litru mlijeka koja se proizvede u Hrvatskoj.

Vjerujemo kako će Hrvatska zahvaljujući ovoj krizi osvijestiti problem vlastite nedostatnosti poljoprivredne proizvodnje i proizvodnje hrane te da će buduće mjere Vlade RH, i izvan ovih kriznih vremena, biti usmjerene na revitalizaciju mljekarskog i uopće poljoprivredno-prehrambenog sektora RH.

You may also read!

Ambienta 2025: Sajam koji spaja održivost, inovacije i poslovni potencijal

Ambienta 2025: Sajam koji spaja održivost, inovacije i poslovni potencijal

Ambienta, 52. međunarodni sajam namještaja, unutarnjeg uređenja, graditeljstva, niskoenergetske montažne gradnje te hotelske i ugostiteljske opreme, održat će se

Read More...
Proglašene najuspješnije tvrtke u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji

Proglašene najuspješnije tvrtke u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji

Na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća HGK Komore Zagreb dodijeljene su Zlatne plakete najuspješnijim tvrtkama u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji

Read More...
Konferencija HUP

Na Danu IFC-a istaknute su nove mogućnosti za privatni sektor u Hrvatskoj

Hrvatska je postigla velik napredak u razvoju kružnog gospodarstva, poticanju plavog financiranja i moderniziranju svojih tržišta kapitala. Povećanje stopa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design