FESTO: Najviše nagrada dobili Bruketa & Žinić

In Društvene mreže
Bruketa i Žinić

Na završnoj svečanosti 14. nacionalnog festivala oglašavanja FESTO 2006., u Opatiji, na kojemu je sudjelovalo više od tisuću predstavnika hrvatskih marketinških, medijskih i produkcijskih kuća te oglašivača, autora i novinara, večeras su podijeljene godišnje marketinške nagrade – Zlatno, Srebrno i Brončano zvono i Zlatne plakete FESTO 2006.

Najviše nagrada, pet zlatnih, osam srebrnih i četiri brončana zvona dobila je Oblikovna manfaktura Bruketa&Žinić.

Za nagrade su se natjecali autori 323 prijavljena rada, u 12 kategorija.

Bruketa & Žinić dobili su Zlatno zvono za vanjski oglas “Jazzarela – All women festival”, za seriju vanjskih oglasa “Jazzarela – All women festival”, (torbe, turizam, rekreacija i slobodno vrijeme), za sredstva izravne komunikacije za rad “Adris Annual 2005”, za naručitelja Adris Grupu te za cjelovitu kampanju za rad “Dosta gluposti launch campaign”, za naručitelja Tele2.

Nagradu Zlatno zvono za interaktivne medije dobili su Brandoctor i Bruketa & Žinić za zajednički rad “www.brandoctor.com”.

BBDO-u Zagreb dodijeljeno je Zlatno zvono za televizijski oglas “Koncert”, za naručitelja Karlovačku pivovaru te Zlatno zvono za seriju tv oglasa naziva “Svi smo mi Hrvati”, također za Karlovačku pivovaru.

Zlatno zvono za novinski oglas dodijeljeno je Gray Worldwide Zagreb, za oglas “Zebra”, za naručitelja Franck, a Zlatno zvono za radijski oglas Radiju 101 za rad “8. natjecanje pjevačkih zborova”, za Centar za kulturu Trešnjevka.

Zlatna zvona u kategorijama serija radio oglasa, kreativna uporaba medija i serija novinskih oglasa nisu dodijeljena.

Oglašivačima, odnosno naručiteljima radova koji su nagrađeni zlatnim zvonima dodjeljene su zlatne plakete.

Srebrna zvona dobili su Bruketa & Žinić (8), McCann-Erickson Croatia (6), BBDO (3), Grey Worldwide Zagreb (2), Love Digitel (2) te Radio 101, Imago, HTTpool i Tridvajedan tržišne komunikacije (1).

Dobitnici Brončanih zvona su Bruketa & Žinić (4), Imago (3) i McCann-Erickson Croatia (2).

Posebno priznanje dodijeljeno je Bruni Ankoviću za izuzetne zasluge u poboljšavanju kvalitete hrvatske oglašivačke produkcije, Luminus studiju za kreativnost i izvedbu uvodnih špica “Sunday night footbal on NBC Game open” i “Oscar city”, te EURO-u RSCG ZAGREB, članici Unex Grupe za organizaciju eventa “Noć gutača reklama”.

Glavne teme ovogodišnjeg FESTO-a bile su analiza regionalne medijske scene, razvitak različitih maketinških područja te nogomet kao jedna od najpropulzivnijih industrija današnjice, na primjeru Svjetskog prvenstva 2006. (H)

You may also read!

KTRIO model odlučivanja: kako povezati trošak, rizik i održivost u odluke koje stvaraju vrijednost

KTRIO model odlučivanja: kako povezati trošak, rizik i održivost u odluke koje stvaraju vrijednost

U Novinarskom domu u Zagrebu održano je predstavljanje knjige Nabava kao ogledalo upravljanja – odluke, kompromisi i odgovornost autorice

Read More...
stojic

HUP Ekonomski izgledi 2026. – 2027.: stabilan rast uz pojačane rizike inflacije, konkurentnosti i fiskalne održivosti

Ključno je očuvati makroekonomsku stabilnost uz odgovornu fiskalnu politiku i izbjegavanje neselektivnih rashoda koji potiču inflaciju. Hrvatska udruga poslodavaca (HUP)

Read More...
Šušnjar

Uskoro novi plan industrijskog razvoja, Šušnjar sumnja u podatke DZS-a

Plan industrijskog razvoja bit će predstavljen za nekoliko tjedana i snažno će podupirati industrije visoke dodane vrijednosti te prehrambenu industriju,

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design