Infobip otvorio sedmi ured u Hrvatskoj

In Tvrtke i tržišta
Infobip

U Tehnološkom parku u Varaždinu, na adresi Zagrebačka ul. 89, svečano je otvoren novi Infobipov ured u Hrvatskoj. U novim će prostorijama raditi 15 zaposlenika, većinom inženjera, koji su usmjereni na razvijanje najnovijih cloud komunikacijskih rješenja. Ured u Varaždinu sedmi je Infobipov ured u Hrvatskoj, nakon ureda u Osijeku, Bjelovaru, Splitu, Rijeci, Zagrebu i Vodnjanu.

Hrvatski jednorog i globalna cloud komunikacijska platforma ovom investicijom zaposlenicima omogućuje rad u poticajnom i suvremenom okruženju te otvara prilike za suradnju s lokalnom IT zajednicom i startupima, na samom sjeveru Hrvatske. U najavi je i mogućnost pripravništva i mentorstva za studente tehničkih usmjerenja Varaždina i okolice.

„Varaždinska tehnološka scena poznata je po kvaliteti i kreativnosti svojih stručnjaka, a naš novi ured pružit će im priliku za profesionalni rast i razvoj. Uz to, kroz buduće programe pripravništva i mentorstva, želimo pružiti mladim talentima priliku da sudjeluju u stvaranju tehnologija budućnosti“, rekao je na svečanom otvorenju Damir Prusac, potpredsjednik za istraživačka partnerstva u Infobipu.

Suradnja s Tehnološkim parkom te Sveučilištem Sjever i FOI-jem

Infobip otvaranjem ovog ureda želi jačati veze s lokalnom zajednicom i obrazovnim institucijama. Tako će kroz program Infobip Startup Tribe pružiti podršku startupima omogućavajući im korištenje njihovih proizvoda, poput SaaS i CPaaS rješenja, te pomoći u dolasku do svojih korisnika. U suradnji s Tehnološkim parkom podržat će startupe u ranim fazama njihovog razvoja, sudjelovati na raznim konferencijama i meetupima dijeleći svoje iskustvo i priče s lokalnom IT zajednicom.

Osim podrške startupima, Infobip će u budućnosti organizirati pripravničke programe u Varaždinu, u suradnji s FOI-jem i Sveučilištem Sjever. „Želimo omogućiti studentima iz Varaždina i okolice da se prijave na stručne prakse i uče od naših inženjera, bez potrebe za putovanjem u druge gradove. Na taj ćemo im način pružiti priliku da se profesionalno razvijaju u svom mjestu studiranja“, zaključila je Leda Link, voditeljica Infobipovog varaždinskog ureda.

You may also read!

Podravka Agri

Podravka Agri dogovorila povećanje plaća i ostalih materijalnih prava za svoje radnike u poljoprivrednim kompanijama

Pregovarački timovi Belja, PIK-a Vinkovci i Vupika, a pod okriljem Podravke Agri, te reprezentativnih sindikata – Sindikata PPDIV, HUS

Read More...
tsmc

Skok prihoda i dobiti tajvanskog proizvođača čipova na početku godine

Tajvanski proizvođač čipova TSMC izvijestio je u četvrtak o skoku prihoda i dobiti u prvom tromjesečju, istaknuvši da je

Read More...
Rastuća potražnja za vezovima: D-marin se širi kako bi ispunio globalne potrebe

Rastuća potražnja za vezovima: D-marin se širi kako bi ispunio globalne potrebe

Kao odgovor na rastuću globalnu potražnju za vezovima za superjahte, D-Marin sada u okviru svoje ponude premium marina nudi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design