Istra godinama najpoželjnija autodestinacija Nijemaca

In Iz zemlje
istra

Istarski župan Boris Miletić u četvrtak je u Puli na prijemu za generalnog konzula Hrvatske u Münchenu za konzularno područje Bavarske Vladimira Duvnjaka i predsjednika za turizam auto kluba ADAC Karlheinza Jungbecka rekao kako je za Istru njemačko je tržište od izuzetne važnosti.

“Istarski turizam danas čini trećinu hrvatskog turizma, odnosno gotovo sedam posto ukupnog BDP-a Republike Hrvatske. Za Istru, pretežito autodestinaciju, njemačko je tržište od izuzetne važnosti, a upravo su Njemački turisti naši najbrojniji gosti. Lani ih je tako bilo 1.320.065, a ostvarili su ukupno 10.999.450 noćenja, čime su nadmašene i brojke iz predpandemijske 2019. godine”, istaknuo je Miletić.

Podsjetio je kako je udio ostvarenih noćenja gostiju iz Njemačke u ukupno ostvarenim noćenjima Istre u 2022. godini iznosio čak 37,2 posto i dodao kako će i ulazak Hrvatske u Schengen, te uvođenje eura zasigurno doprinijeti dodatnoj popularnosti Istre.

ADAC je glasoviti njemački automobilski klub, čiji članovi godinama Istru svrstavaju kao najpoželjniju destinaciju za odmor, a po prvi put su to učinili još 2010. godine. Od tada, kako je naveo predsjednik za turizam ADAC-a Jungbeck, Istra je ostala vodeća na godišnjoj listi planiranih putovanja članova njemačkog autokluba. Upravo laskavi rezultati dugogodišnjih ADAC-ovih istraživanja uvelike doprinose marketinškoj distribuciji i kvalitetnijem percipiranju Istre kao destinacije u Njemačkoj, najbitnijem ciljnom tržištu istarskog turizma. (H)

You may also read!

Vlajčić

Ministar Vlajčić održao sastanak s komorama

Potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede, šumarstva i ribarstva David Vlajčić održao je u srijedu 19. veljače 2025. godine u

Read More...
Otvoren Zagrebački sajam nautike

Otvoren Zagrebački sajam nautike

Danas je na Zagrebačkom velesajmu svečano otvoren Zagrebački sajam nautike, a na sajmu izlaže više od 330 izlagača iz

Read More...
Adrian Jezina

Dodatna potvrda brige o zaposlenicima: Telemach postao nositelj certifikata Future Resilience

Telemach je postao nositelj certifikata Future Resilience koji SELECTIO Grupa dodjeljuje kompanijama posvećenima brizi o zaposlenicima te njihovom osnaživanju.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design