KentBank nastavlja s pozitivnim rezultatima u 2017. i prvom kvartalu 2018.

In Bankarstvo
kent
  • Dobit 5,2 milijuna kuna, porast kredita 7% te porast broja računa od 24% u 2017.
  • Prvi kvartal 2018.: dobit 2,4 milijuna kuna
  • Banka posluje s 15 poslovnica u 12 gradova, zapošljava 200 radnika, a ostvareno je širenje mreže bankomata
  • Otvaranje predstavništva u Turskoj te širenje i modernizacija usluga e-bankarstva obilježilo je 2017.
  • Fokus na daljnjem razvoju i modernizaciji e-bankarstva u 2018.

KentBank je na danas održanom događanju za medije povodom 20. obljetnice poslovanja objavila poslovne rezultate za cijelu 2017. te prvi kvartal 2018. godine. Banka je 2017. godinu završila s ukupnom aktivom od dvije milijarde kuna, dok je dobit iznosila 5,2 milijuna kuna. Nastavak je to rasta Banke (u 2016. godini najbrže rastuća banka, rast aktive od 57%) započetog pozitivnim rezultatom u 2015. godini.

Rast plasmana od 7% značajno je pridonio rastu kamatnih prihoda, te je u 2017. godini ostvaren rast neto kamatnih prihoda za 23% u odnosu na godinu ranije. Tijekom 2017. posebna je pažnja usmjerena na povećanje prihoda od provizija i naknada te povećanje udjela depozita po viđenju u ukupnim depozitima Banke, s naglaskom na daljnjem razvoju novih proizvoda i usluga te uvođenje e-bankarstva. Tim je pristupom neto prihod od provizija i naknada povećan za 29% u odnosu na godinu ranije. Krajem 2017. godine, neto prihod od naknada dosegnuo je udio od 12,5% u ukupnim prihodima banke (krajem 2016. 10,4%). Tijekom 2017. godine zabilježen je porast broja računa od 24% na ukupno 26.600 otvorenih računa.

Ovom prilikom Ivo Bilić, Predsjednik Uprave KentBank izjavio je: „Sve ove aktivnosti utjecale su na ostvarenje pozitivnog rezultata na kraju 2017. i u prvom kvartalu 2018. godine. Fokus Banke je na rastu portfelja uz očuvanje kvalitete kreditnog portfelja te na povećanju broja klijenata, čemu je posebno doprinijela implementacija kartičnog poslovanja u 2016. godini te niza novih proizvoda i usluga – novo Internet i mobilno bankarstvo (jedno od najboljih u bankarskom sektoru), POS uređaji, DCC usluga (konverzija valuta na bankomatu), paketi za klijente te sefovi.“

U prvom kvartalu 2018. godine zabilježena je dobit od 2,4 milijuna kuna (prvi kvartal 2017: 1,7 milijuna kuna). Prema nerevidiranim podacima u prvom kvartalu ove godine aktiva je smanjena za 0,2%, krediti su porasli za 2,5%, a ulaganja u vrijednosne papire su smanjena za 15%. KentBank i dalje ima stopu problematičnih kredita nižu od bankarskog sektora, uz jedan od najviših omjera pokrivenosti na hrvatskom financijskom tržištu. U prvom kvartalu ove godine u odnosu na prvi kvartal 2016. godine neto kamatni prihod je veći za 12%, a neto prihod od provizija i naknada za 18%.

„Krajem 2017. godine Banke je otvorila predstavništvo u Istanbulu, s ciljem jačanja poslovne suradnje između Turske i Hrvatske. Kroz Turkish Desk u Zagrebu i Predstavništvo u Istanbulu, Banka omogućuje malim, srednjim i velikim poduzetnicima puni pristup sveobuhvatnim rješenjima za financiranjem poslovanja, kao i pristup međunarodnim bankarskim proizvodima i uslugama. Banka ima za cilj stvarati nove poslovne prilike za poduzetnike iz Hrvatske i Turske i biti most koji će spajati gospodarstva ove dvije zemlje“, zaključio je Ivo Bilić.

Ove godine Banka slavi 20. obljetnicu te će proslavom 14.svibnja svečano obilježiti dva desetljeća uspješnog poslovanja.

You may also read!

wall

Wall Street prošloga tjedna pao, europske burze porasle

Na Wall Streetu su cijene dionica prošloga tjedna pale jer se očekuje usporavanje rasta američkog gospodarstva, dok su europski

Read More...
Valamar

Poduzetnici u turizmu upozoravaju na otežano zapošljavanje stranaca

Turistički poduzetnici upozoravaju ovih dana na poteškoće u zapošljavanju stranih radnika zbog nove regulative, žaleći se da će to

Read More...
Podravka Agri

Podravka Agri dogovorila povećanje plaća i ostalih materijalnih prava za svoje radnike u poljoprivrednim kompanijama

Pregovarački timovi Belja, PIK-a Vinkovci i Vupika, a pod okriljem Podravke Agri, te reprezentativnih sindikata – Sindikata PPDIV, HUS

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design