Marin Hrešić novi je predsjednik Udruženja investicijskih i mirovinskih fondova HGK

In Karijere
Marin Hrešić

Na sjednici Udruženja investicijskih i mirovinskih fondova HGK većinom glasova za novog predsjednika Udruženja izabran je Marin Hrešić, predsjednik Uprave Eurizon Asset Management Croatia. Udruženje okuplja društva za upravljanje otvorenim investicijskim fondovima s javnom ponudom (UCITS), alternativnim investicijskim fondovima, obveznim i dobrovoljnim mirovinskim fondovima te mirovinska osiguravajuća društva.

“Zahvaljujem svim kolegicama i kolegama na povjerenju, obavljat ću ovu funkciju u najboljem interesu naše industrije. Hvala i dosadašnjem predsjedniku na njegovom zalaganju. Smatram da fondovi u Hrvatskoj zaslužuje puno veću vidljivost i povjerenje zbog korisnosti za čitavu zajednicu. Zajedno, uz pomoć svih dionika, trebamo se još više angažirati na promociji financijske pismenosti i time potaknuti svjesniji pristup ulaganju”, kazao je novoizabrani predsjednik Udruženja Marin Hrešić.

Na sjednici Udruženja investicijskih i mirovinskih fondova HGK bilo je govora i o Nacrtu prijedloga Strateškog okvira za razvoj tržišta kapitala u RH 2025. – 2030. i Akcijskom planu za razdoblje 2025.- 2026., u čijoj izradi su od samog početka sudjelovali i dali svoj doprinos i predstavnici Udruženja.

U osvrtu na aktivnosti u prošloj godini posebno je istaknut doprinos Udruženja u približavanju fondova mladima i poduzetnicima te podizanju financijskih znanja u društvu, sudjelovanje u radu europskog udruženja EFAMA te uspješna suradnja s regulatorima, prvenstveno na izradi Strategije razvoja hrvatskog tržišta kapitala.

Na kraju siječnja ove godine ukupna neto imovina 117 UCITS-a iznosila je 3,3 milijarde eura, a više od 304 tisuće građana imalo je udjele u tim fondovima. U Hrvatskoj posluju i 43 alternativna investicijska fonda, dva više nego u istom razdoblju 2024. godine.

Ukupan broj članova u 29 dobrovoljnih mirovinskih fondova na kraju siječnja bio je 468.641, dok je njihova neto imovina iznosila 1,5 milijardi eura. U istom razdoblju obvezni mirovinski fondovi imali su više od 2,3 milijuna članova, a njihova neto imovina iznosila je 23,8 milijarde eura.

You may also read!

Ambienta 2025: Sajam koji spaja održivost, inovacije i poslovni potencijal

Ambienta 2025: Sajam koji spaja održivost, inovacije i poslovni potencijal

Ambienta, 52. međunarodni sajam namještaja, unutarnjeg uređenja, graditeljstva, niskoenergetske montažne gradnje te hotelske i ugostiteljske opreme, održat će se

Read More...
Proglašene najuspješnije tvrtke u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji

Proglašene najuspješnije tvrtke u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji

Na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća HGK Komore Zagreb dodijeljene su Zlatne plakete najuspješnijim tvrtkama u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji

Read More...
Konferencija HUP

Na Danu IFC-a istaknute su nove mogućnosti za privatni sektor u Hrvatskoj

Hrvatska je postigla velik napredak u razvoju kružnog gospodarstva, poticanju plavog financiranja i moderniziranju svojih tržišta kapitala. Povećanje stopa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design