Mercedes skupo prodaje i još uvijek dobro zarađuje

In Tvrtke i tržišta
Mercedes

Autoindustriju koči rat u Ukrajini, a problemi s isporukama i nedostatak čipova muče ih već duže vrijeme, no Mercedes-Benz i dalje dobro zarađuje, zahvaljujući visokim prodajnim cijenama.

Prodaja je porasla za šest posto u prvom tromjesečju ove godine na 39,4 milijarde eura, objavio je Mercedes u srijedu u Stuttgartu.

Zarada, bez kamata i poreza, porasla je za 19 posto na 5,3 milijarde eura, zbog visokih cijena novih i rabljenih vozila, kao i smanjenih troškova nakon odvajanja Daimler Truck grupe.

Dobit za dioničare na kraju je iznosila 3,5 milijardi eura, što je gotovo petinu manje nego prethodne godine.

Djelomični prekid poslovanja u Rusiji koncern je morao nadoknaditi sa 709 milijuna eura, dok je zbog dizelske afere, skandala s rezultatima ispitivanja ispušnih plinova, izgubio još 281 milijun eura.

S druge strane, od prodaje poslovnica u Kanadi ostvarena je dobit od 918 milijuna eura. Mercedes je, međutim, ipak ostvario mali porast dobiti od ostatka poslovanja.

Izvor: dpa GermanyToday

You may also read!

Adrian Jezina

Telemach osvojio globalnu Stevie® nagradu za izvrsnost u employer brandingu

Nakon što je nedavno postao prva velika kompanija u Hrvatskoj koja je ostvarila najviši MAMFORCE LEAD standard za izvrsnost

Read More...
Hrvoje Stakor

Hrvoje Stakor preuzeo poziciju direktora Odjela prodaje Coca-Cole HBC Adria

S prvim danom srpnja, Hrvoje Stakor preuzeo je poziciju direktora Odjela prodaje Coca-Cole HBC Adria. Na ovu poziciju dolazi

Read More...
wall

Pad tehnološkog sektora pritisnuo svjetske burze

Na Wall Streetu i azijskim tržištima burzovni su indeksi prošloga tjedna oštro pali jer se tehnološki sektor ponovno našao

Read More...

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design