Od 25. do 28. rujna 2025. najveći nacionalni sajam namještaja – Ambienta Zagrebačkog velesajma

In Sajmovi i izložbe
Ambienta Zagrebačkog velesajma

U fokusu – održiv, siguran, moderan i udoban dom

Eminentni izlagači, ključni akteri industrije namještaja, dizajna interijera i opremanja prostora već su zauzeli svoje pozicije. Pod zajedničkim nazivom – međunarodni sajam namještaja, unutarnjeg uređenja, graditeljstva, niskoenergetske montažne gradnje, hotelske i ugostiteljske opreme, priprema se, prema sadašnjim pokazateljima, najveće, u posljednjih deset godina, okupljanje domaćih i stranih proizvođača, distributera, arhitekata, građevinara, kreativaca i krajnjih potrošača.

Tematski – posebna će se pažnja posvetiti tehnologijama za pametan dom koje omogućuju veću učinkovitost, sigurnost i udobnost prostora. S razvojem digitalnih rješenja, pametni uređaji, automatizirani sustavi za kontrolu temperature, osvjetljenja i sigurnosti postaju ključni za moderan i siguran životni prostor.

No ipak, ono što i Ambienta u svojoj biti i jest – očekujte sve što vam treba u vašem prostoru od modernih kuhinja do kupaonica, rasvjetnih tijela, parketa i vrtnog namještaja. Posebno će biti veliki izbor namještaja za dnevni boravak i spavaćih soba, garnitura za sjedenje, fotelja, komoda i stolova te dekoracija za dom i poslovni prostor.

Izlagački prostor podijeljen je u devet tematskih cjelina – Namještaj i uređenje, Dizajn zona, Pametan dom, Hotelska i ugostiteljska oprema, Održiva gradnja, Niskoenergetske montažne kuće, Art Box, Umjetnička ulica te Ambienta i muzeji.

Blic pregledom programa i noviteta izdvajamo:

  • cijeli jedan paviljon Ambiente bit će posvećen inovacijama u održivoj gradnji – od ekološki prihvatljivih materijala do energetski učinkovitih sustava, a to će biti i jedna od tema velike konferencije Graditeljstvo i investicije 2025 koja će kao popratno stručno događanje sajma okupiti ključne aktere te otvoriti dijalog o budućnosti sektora – kako graditi bolje, odgovornije, dugoročno – od makroekonomskih uvjeta do konkretnih tehnoloških rješenja i problematike radne snage, te će biti idealna prilika za umrežavanje struke.
  • prvi put će se postaviti #StanazaSutra –stan u potpunosti opremljen održivim namještajem, uređajima i dekorima koje će Zagrebački velesajam u suradnji s partnerima nakon Ambiente donirati stambenoj zajednici za mlade bez roditeljske skrbi koji nakon punoljetnosti i izlaska iz doma u takvim zajednicama nastavljaju život.
  • na izazove suvremenog života odgovore daje i niskoenergetska montažna gradnja. Izlagači će niskoenergetske montažne kuće opremiti solarnim elektranama i dizalicama topline, pa će tako uz primjenu obnovljivih izvora energije, predstaviti održiva stambena rješenja
  • u sklopu izlagačke zone predviđene za hotelsku i ugostiteljsku opremu pripremaju se brojna ekskluzivna događanja u suradnji s Hrvatskim kuharskim savezom. Zagrebački velesajam na četiri dana pretvorit će se u epicentar vrhunske gastronomije. Najzvučnije je svakako svjetsko natjecanje Bocuse d’Or /WorldChefs.

U pripremi je i bogat stručno popratni program i već tradicionalna nagradna igra za posjetitelje.

Posebna pogodnost za izlagače
Za rane prijave do 13.6., ostvarite popuste!

Više detalja o tome zašto izlagati na Ambienti potražite na Izlagači – Zagrebački Velesajam, a zašto biti na Zagrebačkom velesajmu ovoga rujna na Posjetitelji – Zagrebački Velesajam

AMBIENTA

You may also read!

KONČAR sklopio ugovor s Fortune 500 tvrtkom – Sanmina Corporation, u cilju jačanja prisustva na američkom tržištu

KONČAR sklopio ugovor s Fortune 500 tvrtkom – Sanmina Corporation, u cilju jačanja prisustva na američkom tržištu

Hrvatski tehnološki lider KONČAR je s američkom tvrtkom Sanmina Corporation sklopio ugovor o zajedničkom razvoju prilagođenog transformatora srednjeg napona

Read More...
HUP: Poduzetnici ne traže povlastice, već signal da se u Hrvatskoj isplati raditi, zapošljavati i ulagati

HUP: Poduzetnici ne traže povlastice, već signal da se u Hrvatskoj isplati raditi, zapošljavati i ulagati

U organizaciji HUP-Udruge malih i srednjih poduzetnika održan je tradicionalni Radni ručak, kojem je drugi put prisustvovao potpredsjednik Vlade

Read More...
dm donirao higijenske uloške za korisnice 32 učenička doma

dm donirao higijenske uloške za korisnice 32 učenička doma

dm u borbi protiv menstrualnog siromaštva U sklopu aktivnosti usmjerenih na unapređenje ženskog zdravlja i borbu protiv menstrualnog siromaštva, dm

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design