Poljoprivrednicima isplaćeno 83 milijuna eura za izravna plaćanja i IAKS mjere

In Krediti za poduzetništvo
poljoprivreda-traktor

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju ovaj tjedan je isplatila više od 83 milijuna eura za potpore zatražene na Jedinstvenom zahtjevu za 2024. godinu.

Plaćeno je za intervencije:

  • Eko sheme (Uporaba stajskog gnoja na oraničnim površinama, Konzervacijska poljoprivreda, Očuvanje travnjaka velike prirodne vrijednosti, Minimalni udio leguminoza od 20% unutar poljoprivrednih površina, Intenzivirano održavanje ekološki značajnih površina, Ekstenzivno gospodarenje pašnjacima, Primjena ekoloških gnojiva u trajnim nasadima),
  • IAKS mjere (Očuvanje ugroženih izvornih pasmina domaćih životinja, Korištenje feromonskih, vizualnih i hranidbenih klopki, Očuvanje ekstenzivnih maslinika, Mehaničko uništavanje korova unutar redova višegodišnjih nasada, Očuvanje ekstenzivnih maslinika, Plaćanja za područja s prirodnim i ostalim ograničenjima, Ekološki uzgoj, Plaćanja za dobrobit životinja)
  • Proizvodno vezana plaćanja (PVP za krmno proteinske usjeve, PVP za voće)

Agencija kontinuirano provodi isplate potpora poljoprivrednicima za podnesene jedinstvene zahtjeve u 2024. godini te je do sada isplaćeno više od 415 milijuna eura. Nastavljamo s daljnjim administrativnim kontrolama i isplatama nakon kojih će svi prihvatljivi korisnici biti isplaćeni.

Korisnici koji su još uvijek u administrativnim kontrolama, potporu mogu očekivati do kraja lipnja, nakon završetka svih provjera kriterija, uvjeta i obveza. Poravnanje računa za sve potpore bit će završeno u zakonskom roku do 30. lipnja 2025. godine.

You may also read!

trump

Trump najavio dogovore vrijedne 200 mlrd dolara s UAE-om, potpisan dogovor o čipovima

Američki predsjednik Donald Trump obećao je da će ojačati veze s Ujedinjenim Arapskim Emiratima i najavio dogovore vrijedne više

Read More...
kruzer

U 3. maju Rijeka 1905 položena kobilica za polarni kruzer nove generacije

U brodogradilištu 3. maj Rijeka 1905 u petak je na prigodnoj svečanosti položena kobilica luksuznog putničkog broda nove generacije,

Read More...
AMERIKA

Američko-kinesko trgovinsko primirje bi trebalo biti produženo

Američko-kinesko 90-dnevno primirje u trgovinskom ratu je prekratko, napisao je u petak kineski državni medij Global Times u trenutku

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design