Povezivanje hrvatskih talenata u Ujedinjenom Kraljevstvu

In Strateški savezi
Povezivanje hrvatskih talenata u Ujedinjenom Kraljevstvu

U Ujedinjenom Kraljevstvu trenutno boravi između 15 i 20 tisuća Hrvata i njihovih obitelji. Mnogi od njih eksperti su i menadžeri u raznim sektorima poput financija i IT-ja, kulture, obrazovanja i znanosti. U cilju povezivanja, upoznavanja i umrežavanja stručnjaka koji rade u UK-u osnovana je Udruga hrvatskih britanskih profesionalaca, ACBP (Association of Croatian British Professionals). Udruga se bavi organiziranjem profesionalnih i društvenih događaja s namjerom stvaranja i povećanja zajednice hrvatskih talenata.

Kao hrvatski “hub”, ACBP želi biti centralno mjesto na kojem će članovi razmjenjivati znanja i iskustva te se aktivno podržavati u profesionalnom i privatnom pogledu. Supredsjednici udruge su Krešimir Krajnović i Margareta Klinčić Tremac, koji su dosad okupili već oko 150 članova, među kojima su i Matej Lovrenović, August Marčan, Marko Nižetić i Filip Tremac, mladi visokoobrazovani profesionalci u Londonu.

“Naša vizija je stvoriti jedinstvenu i snažnu zajednicu hrvatskih stručnjaka u Velikoj Britaniji koja će biti prepoznata i cijenjena kako u Ujedinjenom Kraljevstvu tako i u Hrvatskoj. Prepoznali smo nedostatak slične interdisciplinarne platforme u UK-u i želimo ispuniti tu prazninu. Naš cilj je potaknuti povezivanje i suradnju među hrvatskim stručnjacima, ali također i između hrvatskih i britanskih tvrtki. Vjerujemo da ćemo zajedno, kroz našu predanost, entuzijazam i suradnju, stvoriti jednu dobru, pozitivnu i veliku priču. Radit ćemo na jačanju veza između naših zajednica i graditi mostove koji će nas povezati na osobnoj, profesionalnoj i poslovnoj razini”, ističu supredsjednici Krešimir Krajnović i Margareta Klinčić Tremac.

Prvi izlazak u javnost udruga je obilježila u travnju domjenkom u hrvatskom veleposlanstvu u Londonu, gdje im se prigodnim govorom obratio i hrvatski veleposlanik u UK-u Igor Pokaz.

“Izuzetno mi je zadovoljstvo što smo konačno ostvarili projekt koji sam dugo priželjkivao vidjeti tijekom svog mandata u Londonu. Od samog dolaska i upoznavanja ljudi koji rade i žive u Velikoj Britaniji, primijetio sam da su iznimno uspješni u različitim sektorima kao što su IT, znanosti, glazba, umjetnost i financije, ali nisu bili međusobno povezani. Vjerujem da će ova udruga postati dinamična organizacija koja će uspješno funkcionirati i pružati platformu našim ljudima da se druže, umrežavaju, dijele informacije te pružaju međusobnu podršku. Konačno, želimo osigurati da naši članovi ostanu povezani sa svojom hrvatskom domovinom”, rekao je veleposlanik u Ujedinjenoj Kraljevini Velike Britanije i Sjeverne Irske, Igor Pokaz.

Plan osnivača je da udruga djeluje i kao klub u kojem će članovi moći privatno se družiti i provoditi slobodno vrijeme. Sljedeći event planiran je pub social koji će se održavati kvartalno.

You may also read!

wall

Wall Street prošloga tjedna pao, europske burze porasle

Na Wall Streetu su cijene dionica prošloga tjedna pale jer se očekuje usporavanje rasta američkog gospodarstva, dok su europski

Read More...
Valamar

Poduzetnici u turizmu upozoravaju na otežano zapošljavanje stranaca

Turistički poduzetnici upozoravaju ovih dana na poteškoće u zapošljavanju stranih radnika zbog nove regulative, žaleći se da će to

Read More...
Podravka Agri

Podravka Agri dogovorila povećanje plaća i ostalih materijalnih prava za svoje radnike u poljoprivrednim kompanijama

Pregovarački timovi Belja, PIK-a Vinkovci i Vupika, a pod okriljem Podravke Agri, te reprezentativnih sindikata – Sindikata PPDIV, HUS

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design