Termoelektrane na ugljen proizvele gotovo trećinu struje u Njemačkoj na početku 2022.

In Vijesti iz svijeta
industrija

Ugljen je i u prvom tromjesečju bio najvažniji izvor energije u proizvodnji struje u Njemačkoj, s 31,5 posto udjela u ukupnoj proizvodnji, pokazalo je u srijedu izvješće statističkog ureda.

Više od polovine od ukupno 143,8 milijardi kilovat-sati struje proizvedeno je u razdoblju od siječnja do ožujka iz konvencionalnih izvora energije, poput ugljena, prirodnog plina i nuklearne energije, izračunao je Destatis. Preostalih 47,1 posto proizvedeno je iz obnovljivih izvora, poput vjetra, Sunca i bioplina.

Količina struje proizvedene iz konvencionalnih izvora pala je ipak osam posto u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje, dok je ona iz obnovljivih izvora porasla za 21 posto.

Najvažniji izvor energije bio je ugljen, s 31,5 posto udjela u ukupnoj količini proizvedene struje. Termoelektrane na uglje proizvele su 12,5 posto više struje nego u prva tri prošlogodišnja mjeseca. Vjetar je drugi na ljestvici izvora, s udjelom od 30,1 posto.

Vjetroelektrane su u prva tri ovogodišnja mjeseca proizvele 28,8 posto više struje ponajprije zbog relativno slabih vjetrova na početku 2021., objasnili su statističari.

Termoelektrane na ugljen proizvele su 17 posto manje struje, a nuklearne elektrane gotovo upola manje nego u prva tri mjeseca 2021.

Udio nuklearne energije u količini proizvedene električne energije sada iznosi samo šest posto, a udio prirodnog plina 13 posto, izvijestio je Destatis. (H)

You may also read!

Šušnjar

Šušnjar: Do kraja mjeseca nova lista proizvoda s ograničenim cijenama

Do kraja mjeseca trebala bi biti predstavljena nova lista proizvoda s ograničenim cijenama, izjavio je u četvrtak ministar gospodarstva

Read More...
Dalibor Kratohvil

HOK ponovio zahtjev vezan uz ograničenje cijena: Ograničite marže, a ne cijene

Predstavnici trgovaca Hrvatske obrtničke komore nazočili su sastanku s predsjednikom Vlade RH, ministrima, guvernerom Hrvatske narodne banke i svim

Read More...
WorldBank

Iako se globalna ekonomija stabilizira, pred zemljama u razvoju teško je razdoblje

Prema projekcijama iz najnovijeg izvješća Svjetske banke Global Economic Prospects zemlje u razvoju, koje su zaslužne za 60 %

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design