Ivan Jandrić iz Addiko banke ponovno izabran za predsjednika Udruženja banaka HGK

In Bankarstvo
1-Ivan_Jandric

Članice Udruženja banaka HGK na jučer održanoj izbornoj sjednici jednoglasno su izabrale člana Uprave Addiko banke Ivana Jandrića za predsjednika Udruženja u slijedećem četverogodišnjem mandatu, a za njegove zamjenike izabrani su član Uprave Hrvatske poštanske banke Anto Mihaljević i direktorica Financiranja Zagrebačke banke i Mirela Budojević Čulo.

„Udruženje će nastaviti provoditi aktivnosti koje su od zajedničkog interesa za bankarski sektor, a posebno one koje se odnose na razvoj financijske pismenosti građana i poslovnih subjekata te na unaprijeđenje zakonodavnog okvira“, rekao je Jandrić i dodao kako očekuje nastavak suradnje s relevantnim institucijama (Ministarstvo financija, HNB, HANFA, HBOR, Hrvatska agencija za osiguranje depozita, FINA) te razmjenu mišljenja o aktualnim temama od kojih je zamjena hrvatske kune eurom svakako jedna od važnijih. “HGK je dobra poluga za raspravu i komunikaciju zajedničkih stavova i inicijativa prema drugim gospodarskim sektorima i nadležnim institucijama” poručio je Jandrić.

Potpredsjednik HGK za trgovinu i financije Josip Zaher rekao je kako će HGK nastaviti povezivati banke i gospodarstvenike kroz komorski sustav. „Upravo u doba globalne pandemije važnost povezivanja financijskih institucija, naročito banaka i gospodarstvenika došla je do izražaja što potvrđuju i brojni upiti i zahtjevi gospodarstvenika koje HGK svakodnevno zaprima i koje rješavamo u komunikaciji s financijskim institucijama, bilo da se radi o odgovorima na upite, sastancima ili tematskim edukacijama,” kazao je potpredsjednik HGK.

Na sjednici se raspravljalo i o dvije teme koje su banke istaknule kao izuzetno važne u ovom trenutku. Tako je direktorica Hrvatske agencije za osiguranje depozita Marija Hrebac održala izlaganje o novom Zakonu o sustavu osiguranja depozita koji je stupio na snagu 1. siječnja ove godine, a o zamjeni hrvatske kune eurom s posebnim naglaskom na ulogu banaka u cijelom procesu govorio je viceguverner HNB-a dr.sc. Michael Faulend.

Podneseno je i detaljno izvješće o radu Udruženja u prethodnom mandatu tijekom kojeg je raspravljano o nizu tema koje su bankama značajne (PSD2, implementacija Zakona o platnom prometu, IFRS 9, GDPR, SEPA i dr.), dana su očitovanja na zakone i podzakonske akte u proceduri izrade, nastavljena je suradnja s nadležnim institucijama te suradnja s drugim gospodarstvenicima i stranim institucijama.

You may also read!

Adrian Jezina

Telemach osvojio globalnu Stevie® nagradu za izvrsnost u employer brandingu

Nakon što je nedavno postao prva velika kompanija u Hrvatskoj koja je ostvarila najviši MAMFORCE LEAD standard za izvrsnost

Read More...
Hrvoje Stakor

Hrvoje Stakor preuzeo poziciju direktora Odjela prodaje Coca-Cole HBC Adria

S prvim danom srpnja, Hrvoje Stakor preuzeo je poziciju direktora Odjela prodaje Coca-Cole HBC Adria. Na ovu poziciju dolazi

Read More...
wall

Pad tehnološkog sektora pritisnuo svjetske burze

Na Wall Streetu i azijskim tržištima burzovni su indeksi prošloga tjedna oštro pali jer se tehnološki sektor ponovno našao

Read More...

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design