Facebook najpopularniji među hotelijerima i ugostiteljima

In HoReCa
Horeca

Više od 85 posto hotelijera i ugostitelja smatra da su web i Facebook stranice utjecale na porast broja gostiju

Povodom drugog HoReCa MeetUpa koji će se održati u utorak, 10. travnja s početkom u 09:30 sati u inovacijskom centru HUB385, METRO je u suradnji s agencijom Hendal proveo istraživanje o korištenju i utjecaju digitalnih kanala u HoReCa sektoru.

Istraživanje je pokazalo kako 56 posto hotela, restorana i kafića ima vlastitu web stranicu, a 72 posto njih prisutno je na Facebooku, pri čemu više od 85 posto hotelijera i ugostitelja smatra da su web i Facebook stranica utjecale na porast broja gostiju.

Hoteli su najprisutniji na digitalnim kanalima – devet od deset hotela ima web stranicu, a više od 76 posto prisutno je na Facebooku. Kada je u pitanju utjecaj digitalnih kanala na broj gostiju u hotelima, značajan utjecaj imaju upravo Facebook i web stranica.

Među restoranima digitalna prisutnost najznačajnija je na Facebooku – osam od deset restorana ima Facebook stranicu, dok šest od deset ima web stranicu. Da je Facebook stranica doprinijela značajnom porastu broja gostiju smatra 41,3 posto restorana, dok 29 posto isto pripisuje web stranici.

Najslabiju digitalnu prisutnost imaju kafići koji naglasak stavljaju na Facebook – šest od deset kafića ima Facebook stranicu, a četiri od deset web stranicu. Pri tome 13 posto kafića ima namjeru uskoro pokrenuti web stranicu.

Upravo zbog značajnog utjecaja digitalne prisutnosti na njihovo poslovanje, METRO će na HoReCa MeetUpu predstaviti digitalna rješenja koja će hotelijerima i ugostiteljima omogućiti besplatno i jednostavno kreiranje te hosting web stranice, kao i korištenje besplatne aplikacije za online rezervacije.

O važnosti inovacije i digitalizacije za HoReCa sektor govorit će Arnd Stoehr, direktor strateškog razvoja METRO-a AG, a rezultate cijelog istraživanja predstavit će Roberto Mancuso, predsjednik Uprave METRO-a Hrvatska. METRO će predstaviti i digitalne trendove u HoReCa sektoru u sklopu okruglog stola u kojem će sudjelovati predstavnici HoReCa industrije.

You may also read!

Rijeka Gateway brod

Hrvatski robni izvoz u prvih šest mjeseci uvećan za 10,8 posto

Ukupan izvoz Republike Hrvatske u prvih šest mjeseci ove godine, prema prvim podacima koje je u petak objavio Državni

Read More...
airbnb

Airbnb s dvoznamenkastim skokom prihoda i u drugom tromjesečju

Američka digitalna platforma za rezervaciju smještaja Airbnb izvijestila je da joj je prihod snažno porastao i u drugom tromjesečju, uz

Read More...
mol

Visoke cijene nafte i plina katapultirale MOL-ov prihod u drugom tromjesečju

Mađarska naftna i plinska grupa MOL izvijestila je u petak da joj je prihod poskočio u drugom tromjesečju, istaknuvši

Read More...

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design