Poreč: Završio najveći svjetski vinski događaj

In Sajmovi i izložbe
Poreč: Završio najveći svjetski vinski događaj

Prigodnom svečanošću predaje domaćinstva meksičkoj vinskoj regiji Guanajuato u Istri je završio službeni dio najprestižnijega svjetskog natjecanja ocjenjivanja vina, 30. Concours Mondial de Bruxelles.

“Ovo je najveći event u organizaciji Vinistre do sada i željeli smo predstaviti Istru i Hrvatsku sudionicima ocjenjivanja na najbolji način, kroz vrhunski doživljaj i obilazak vinarija i naših najvećih atrakcija. To ne bi bilo moguće bez naših partnera, ali i vinara, članova Vinistre, koji su se uistinu potrudili pokazati sudionicima ocjenjivanja najbolje što imamo, naravno uz fokus na malvaziju i teran”, istaknuo je predsjednik Vinistre, udruge vinogradara i vinara Istre, Luka Rossi čestitajući guverneru meksičkog Guanajuatoa Diegu Sinhuéu Rodríguezu na domaćinstvu 2024.

Dodao je da se Istra još jednom potvrdila kao reprezentativna vinska regija s iznimnom kvalitetom vina i prekrasnim obiteljskim vinarijama te da su reakcije sudionika 30. Concours Mondial de Bruxellesa sjajne.

Istarski župan Boris Miletić rekao je kako vjeruje da su sudionici ovog ocjenjivanja uživali u bogatom programu i obilasku Istre.

“Nadam se da ste otkrili ovaj mali komadić raja, da ste se lijepo proveli nakon ocjenjivanja u dvorani Žatika i da ćete kući otići prepuni doživljaja i lijepih sjećanja te da ćete nam se ponovo vratiti u Istru i Hrvatsku. Danas kada svi pričaju o budućnosti i umjetnoj inteligenciji, možemo biti sigurni da ona nikad neće pobijediti ljude kad je proizvodnja vina u pitanju”, naglasio je Miletić

Jedno od najcjenjenijih svjetskih ocjenjivanja u porečkoj dvorani Žatika okupilo je 320 ocjenjivača, a među njima je bilo i 14 hrvatskih sudaca: Ivan Jug, Marijan Bubola, Ivan Damjanić, Josip Barišić, Sandi Paris, Danijela Katarinčić, Toni Babić, Toni Batel, Filip Božić, Ana Marija Jagatić Korenika, Sanja Radeka, Saša Špiranec, Tomislav Tuđen i Josip Orišković. Oni su s kolegama koji su u Poreč stigli iz 50 zemalja, u tri dana ocijenili čak 7504 uzorka vina, a rezultati će biti objavljeni 23. svibnja na službenim stranicama Concours Mondial de Bruxellesa.

Za ovako veliki događaj u Žatiku je stiglo 600 stolova, više od 500 stolaca, a na njemu je tijekom tri dana radilo 50 konobara Plave Lagune te još 55 učenika srednjih škola iz Osijeka, Virovitice, Buja, Pule, Rovinja i Poreča, a na eno-gastro događanjima radili su polaznici Kuharske akademije u Plavoj Laguni, dok je u našim hotelima boravilo više od 600 sudionika Concours Mondial de Bruxellesa”, rekao je menadžer hrane i pića u Plavoj Laguni Emil Perdec. Dodao je da se ovakav vinski event u Hrvatskoj i široj regiji još nije dogodio te da se “slobodno se može reći da je ovo Liga prvaka vinskog svijeta”. (H)

You may also read!

wall

Wall Street prošloga tjedna pao, europske burze porasle

Na Wall Streetu i azijskim tržištima burzovni su indeksi prošloga tjedna pali jer je tehnološki sektor i dalje pod

Read More...
Marina Estepona

Nautička sezona u marinama stabilna, u čarteru izložena kasnijim rezervacijama

Nautička sezona u hrvatskim marinama s većim udjelom stalnih vezova je stabilna, a u čarteru izloženija kasnijim rezervacijama i snažnoj

Read More...
ad-plastik

AD Plastik Grupa ostvarila 7,58 milijuna eura neto dobiti

Neto dobit AD Plastik Grupe iznosila je u prvom polugodištu 7,58 milijuna eura što je 1,6 posto više nego u istom razdoblju

Read More...

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design