5 razloga zašto djeci trebaju edukativne igračke

In Obrazovna rješenja
edukativne igračke

Igra je način na koji djeca usvajaju svijet i izražavaju svoju prirodnu znatiželju. Igra je spontana, dobrovoljna i zabavna, a spajajući tu iskonsku želju za igrom s određenim edukativnim igračkama, djeca se razvijaju.

Što su edukativne igračke? Sve one igračke koje djetetu pružaju priliku za učenje. Uz pomoć njih razvijaju određenu vještinu te uče više o stvarima oko sebe istovremeno se zabavljajući, što je djeci ipak najvažnije.
Edukativne igračke pomažu u senzornom razvoju te rastu dječjeg IQ-a kroz zadržavanje memorije, razvoj motoričkih sposobnosti, koordinaciju, pa čak i pismenost i računanje. Djeca uče, istražuju i otkrivaju svijet koristeći svoju maštu, dok ih zahtjevnost igračke izaziva na psihičko promišljanje i fizičke zadatke poput slaganja, preklapanja pa čak i rušenja.

Ako se pažljivo odaberu, obrazovne igračke mogu potaknuti zdrav fizički i psihički razvoj djece

1. Razvoj društvenih vještina
Već od malih nogu, bebe se trebaju pripremiti za istraživanje svijeta i sposobnost razumijevanja emocija. Edukativne igračke uče bebe da shvate što znači interakcija s drugima, dijeljenje i važnost ne prekidanja drugih.

2. Napredovanje kognitivnih sposobnosti
Kognitivne vještine uključuju pamćenje, rješavanje problema, prepoznavanje boja itd. Također je bitno da djeca uče o veličini i brojevima. Te se vještine razvijaju uz pomoć šarenih igračaka, primjerice kocki ili zagonetki.

3. Razvoj govora
Interakcija s drugim ljudima potiče djecu da prenose svoje osjećaje. Moraju biti u stanju koristiti jezik i govoriti ispravno pa stoga moderni proizvođači igračaka sve više stvaraju napredne robotske igračke. One mogu govoriti pa ih djeca oponašaju te tako uče nazive i razvijaju govor.

4. Rast i razvoj motoričkih vještina
Djeca razvijaju sposobnost mišića i ravnotežu dok se pripremaju za istraživanje svijeta. Jedan od najboljih načina da to razvijaju kroz igru su edukativne igračke koje zahtijevaju da im se pomaknu dijelovi tijela, oblici preklapaju ili pak stavljaju u pripadajuće utore.

5. Rast logike i mašte
Igračke omogućuju djeci da koriste svoje maštu; međutim, djeca će istovremeno morati koristiti logiku i kritičko razmišljanje. Kada roditelji odabiru igračke djeci, ovisnu o određenoj fazi razvoja, one prvenstveno znače zabavu, ali i osiguravaju zdrav mentalni i fizički rast i razvoj.

A kad u tome sudjeluje cijela obitelj, to znači i sate i sate zabave i učenja. Mi Robot Builder, dostupan odnedavno u Tele2 ponudi, moderan je i tehnološki inovativan robot kojim se upravlja uz pomoć besplatne aplikacije. Sastoji se od 978 dijelova te se može složiti u obliku robota, letjelice ili dinosaura. Za sastavljanje pojedinog oblika potrebno je oko 7 sati, što znači zajednički trud i zabavu za cijelu obitelj.

Ova inovativna i tehnološki napredna igračka Mi Robot Builder spaja obitelj u zajedničko druženje i potiče povezivanje. Spojite i vi svoju obitelj oko zanimljivog projekta, slaganja robota! Jeste li se već odlučili koji oblik je prvi na redu: robot, letjelica ili možda dinosaur?

You may also read!

Giving Friday 2024

Giving Friday: dm će donirati pet posto dnevnog prometa ostvarenog u petak 29. studenog

U petak 29. studenog dm će obilježiti Giving Friday, potpuno drugačiju verziju Crnog petka, povodom kojeg će donirati pet

Read More...
Predstavnici MMM

MMM Agramservis novi je izdavatelj mini obveznica

Privredna banka Zagreb (PBZ), dio Sektora inozemnih banaka (IBD) Intesa Sanpaolo Grupe, djelovala je kao jedini agent izdanja i

Read More...
Zaštita na radu investicija, a ne trošak

Zaštita na radu investicija, a ne trošak

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog sabora - Odbora za rad, mirovinski sustav i socijalno partnerstvo, Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih i

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Opći uvjeti korištenja

Suvremena.hr © Copyright | h1 design